reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Muzyczny weekend w Olsztynie

OlsztynMuzyczny weekend w Olsztynie

Wielbiciele muzyki na żywo nie będą mogli w ten weekend narzekać na brak atrakcji. Zarówno na Starym Mieście, jak i poza nim będzie koncertowo.

reklama

Muzyka poważna, jazzowa, folk albo rockowe granie – wybór w ten weekend nie będzie łatwy. Jednak przy dobrej organizacji będzie można wziąć udział (niemal do końca lub prawie od początku) w każdym z wydarzeń.

Już w sobotni wieczór gratka dla wielbicieli Leszka Możdżera. Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych zaprezentuje się w olsztyńskim amfiteatrze. Przypomnijmy, że nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi, a także koncertował z gwiazdami światowego formatu. Najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.

reklama

Od roku 2011 Leszek Możdżer jest Dyrektorem artystycznym plenerowego festiwalu muzycznego nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu – Enter Music Festival. Ponadto przez siedem edycji festiwalu JAZZ nad Odra pełnił funkcję dyrektora artystycznego. Dotychczas nagrał ponad 100 albumów.

Koncert Leszka Możdżera w cyklu letnich imprez „Ulotnie” w olsztyńskim amfiteatrze w sobotę (16 lipca) o 21:00.

reklama

To wydarzenie będzie przygrywką do imprez, które odbędą się dzień później. A w niedzielę atrakcji na pewno nie zabraknie.

Już o 15:00 w amfiteatrze zacznie się finałowy koncert tegorocznego konkursu młodych zespołów Fest Muza. Z ponad setki wykonawców, którzy przesłali zgłoszenie, jurorzy wybrali sześć najlepszych kapel. Te będą rywalizować o sławę, nagrody i przepustkę do wielkiej kariery. Będzie rockowo, jazzowo, bluesowo, alternatywnie, poetycko – przekrój muzycznych gatunków, jakie reprezentują finaliści jest imponujący.

Deserem Fest Muzy będzie koncert gwiazdy. W tym roku organizatorzy do uświetnienia konkursu zaprosili Jucho, czyli znaną z Domowych Melodii Justynę Chowaniak. To wokalistka, autorka tekstów, muzyki, poezji, producentka, fotografka. W latach 2004-2011 związana z Teatrem Buffo, brała udział m.in. w spektaklach: Metro, Romeo i Julia, Tyle Miłości, Polita. W grudniu 2018 Jucho oficjalnie zakończyła działalność formacji Domowe Melodie. Teraz, po przerwie, wraca w solowym projekcie.

Początek tego koncertu w niedzielę (17 lipca) o 20:00 w amfiteatrze przy ul. Okopowej.

Również o 20:00, ale w nieodległej bazylice konkatedralnej św. Jakuba zacznie się kolejny występ XLIV edycji Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego. Tym razem zaprezentują się Marek Smoczyński (organy) oraz Maciej Fortuna (trąbka). Będzie można posłuchać cyklu kompozycji inspirowanych najstarszymi zachowanymi polskimi tropami – m.in. Krystus zmartwychstan jest, Bądź pozdrowion Krzyżu Święty, Bogurodzica, a także autorskie kompozycje Macieja Fortuny inspirowane tradycją liturgiczną polskiego średniowiecza.

Natomiast poza Starym Miastem odbędzie się kolejna odsłona „Kultury w Parku!”. Na scenie Parku Jakubowo wystąpi formacja Oreada. To folkOFF-owe, autorskie kompozycje i teksty inspirowane przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Zespół powstał w 2016, ma na swoim koncie zwycięstwa w kilku festiwalach, m.in. podczas YAPA 2017.

Ten koncert w Parku Jakubowo zacznie się w niedzielę (17 lipca) o 18:00.

Informacje o wszystkich wydarzeniach znajdują się na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie oraz na Facebooku instytucji.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×