fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Strażak z Mrągowa uratował dwie osoby podczas akcji ratunkowej w Jantarze

MrągowoStrażak z Mrągowa uratował dwie osoby podczas akcji ratunkowej w Jantarze

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Strażak z Mrągowa, dowódca Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej, mł. asp. Przemysław Kaczmarczyk podczas akcji ratunkowej w Jantarze uratował dwie osoby – podała jego macierzysta jednostka.

W środę na kąpielisku w Jantarze przeprowadzono akcję ratunkową w trudnych warunkach. Po sygnale, że w wodzie znajduje się osoba potrzebująca pomocy, weszli do niej plażowicze, którzy utworzyli łańcuch życia. Były wówczas wysokie fale. Cztery osoby zaczęły się topić – wszystkie wydobyto na brzeg, dwie z nich śmigłowcami przetransportowano do szpitali w Gdańsku i Olsztynie.

Strażacy z Mrągowa wieczorem w mediach społecznościowych poinformowali, że osobą, która wyciągnęła z wody dwoje topiących się ludzi był dowódca Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej w Mrągowie mł. asp. Przemysław Kaczmarczyk. Strażak przebywał w Jantarze prywatnie.

Strażak z Mrągowa uratował dwie osoby podczas akcji ratunkowej w Jantarze turystyka Mrągowo, Wiadomości

„Natychmiast ruszył na pomoc. Dzięki wysokiemu poziomowi wyszkolenia oraz wiedzy specjalistycznej Przemkowi udało się uratować dwie osoby. Najpierw wypłynął w morze i uratował mężczyznę, który zniknął już pod powierzchnią wody. Bez żadnego sprzętu narażając własne życie zanurkował i znalazł go pod wodą, podjął na powierzchnię i doholował do brzegu. Następnie wypłynął na pomoc kobiecie porwanej przez fale, którą też udało mu się bezpiecznie doholować do brzegu. Można śmiało powiedzieć, że Przemek uratował życie dwóch osób” – napisali dumni z kolegi strażacy z Mrągowa na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Zakończono prace remontowe na Kanale Elbląskim
Strażak z Mrągowa uratował dwie osoby podczas akcji ratunkowej w Jantarze turystyka Mrągowo, Wiadomości

Oficer prasowa KP Policji w Nowym Dworze Gdańskim sierż. szt. Karolina Figiel przekazała po południu PAP, że akcja poszukiwawcza nie zostanie wznowiona, ponieważ służby nie otrzymały informacji o zaginięciu jakiejkolwiek osoby. Wskazała, że plażowicze, którzy weszli do wody po godz. 13 i utworzyli łańcuch życia w poszukiwaniu osoby topiącej się, mogły zostać wprowadzone przez kogoś w błąd i w wodzie mogło nikogo nie być.

Policja poinformowała, że na wszystkich strzeżonych kąpieliskach na Mierzei Wiślanej w środę powiewały czerwone flagi ze względu na wysokie fale.

Strażak z Mrągowa uratował dwie osoby podczas akcji ratunkowej w Jantarze turystyka Mrągowo, Wiadomości

źródło: PAP, fot. PAP/Jan Dzban

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze