21 C
Olsztyn
sobota, 13 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Lakersi zagrają w Kortowie mecz o mistrzostwo!

OlsztynLakersi zagrają w Kortowie mecz o mistrzostwo!

W sobotę (16 lipca) o godz. 14 stadion w Kortowie stanie się miejscem niezwykłej rywalizacji. Wyjątkowy mecz rozegrają tu dwie najlepsze drużyny II Ligi Futbolu Amerykańskiego (PFL2) w Polsce: AZS UWM Olsztyn Lakers i Jaguars Kąty Wrocławskie. Stawką jest mistrzostwo!

reklama

Finałowy mecz o mistrzostwo w PFL2 to jeden z najważniejszych momentów w historii olsztyńskiej drużyny. Wiele wskazuje na to, że Lakersi, drużyna z najlepszym bilansem zwycięstw po sezonie zasadniczym, są gotowi na sięgnięcie po puchar. Ich motywację z pewnością będzie podsycał fakt, że grają na swoim boisku oraz to, że w przeciwnej drużynie jest kilku zawodników, którzy stanęli im na drodze do mistrzostwa w PLFA2 w 2016 roku.

Sportowe emocje to najważniejszy, ale niejedyny powód, by towarzyszyć futbolistom z Olsztyna w ich walce o zwycięstwo. Zawodnicy AZS UWM Olsztyn Lakers przyzwyczaili już swoich kibiców, że ich mecze są wydarzeniami dla całych rodzin. Poza konkursami w przerwie meczu i pysznym jedzeniem, pojawią się więc atrakcje dla najmłodszych, czyli m.in. uwielbiane przez dzieci dmuchańce, a sponsor główny OZE Projekt zapewni słodki poczęstunek i malowanie twarzy. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotuje z kolei specjalną strefę relaksu z planszówkami w roli głównej.

Dwóch mężczyzn zaczepiało i biło ludzi na starówce. Rzucali w nich krzesłami
reklama

– Mamy nadzieję, że wesprzecie nas swoją obecnością i dopingiem z trybun – mówią olsztyńscy futboliści, zapraszając na sobotni mecz w Kortowie.

AZS UWM Olsztyn Lakers to jedyna na Warmii i Mazurach drużyna futbolu amerykańskiego. Tworzy ją kilkadziesiąt osób w wieku od 16 do 40 lat.

reklama

Lakersi przeszczepiają na polski grunt nie tylko wciąż mało znany w naszym kraju sport, ale i towarzyszącą futbolowi amerykańskiemu kulturę, dla której tak ważna jest integracja społeczności.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×