fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

12-letni chłopiec zastrzelił się z broni palnej

Lidzbark Warmiński12-letni chłopiec zastrzelił się z broni palnej

6 lipca, około godziny 10:30 dyżurny komendy został powiadomiony o śmierci 12-letniego chłopca w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim. Czynności na miejscu zdarzenia prowadził Prokurator Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim wraz z policjantami grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technikiem kryminalistyki.

reklama

Wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są przedmiotem prowadzonego śledztwa, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w śmierci dziecka.

Jak wynika z dotychczas zebranego materiału dowodowego przez Prokuraturę Rejonową w Lidzbarku Warmińskim, w dniu 6 lipca 2022r w godzinach przedpołudniowych, w jednym z mieszkań na terenie miasta, 12-letni chłopiec, pod nieobecność opiekunów, użył broni palnej pozostawionej przez ojca bez należytego zabezpieczenia. Oddał strzał w głowę, na skutek czego poniósł śmierć na miejscu. Ojciec dziecka miał pozwolenie na posiadanie broni.

reklama
Odnowione Przedszkole Miejskie nr 23 „Bajkoland” w Olsztynie otwiera swoje drzwi po wielkim remoncie


“W związku z powyższym 50-letniemu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzuty, iż wbrew ciążącemu obowiązkowi opieki nad małoletnim synem, naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez opuszczenie mieszkania, pozostawiając jednocześnie bez nadzoru broń palną, tj. o czyn z art. 160§1 i 2 kk oraz że wbrew przepisom ustawy o broni i amunicji przechowywał broń palną w niezabezpieczonym miejscu czym umożliwił pokrzywdzonemu swobodny do niej dostęp, skutkujący użyciem, a następnie śmiercią dziecka, tj. o czyn z art. 263§3kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego odmówił ustosunkowania się do przedstawionych mu zarzutów i składania wyjaśnień.
Grozi ma kara do 5 lat pozbawienia wolności” – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Prokurator Krzysztof Stodolny.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maria
11 lipca 2022 12:54

Równie dobrze mógł wskoczyć pod pociąg albo podciąć sobie żyły. Facet przeżywa tragedie a jeszcze prorok mu zarzuty chce postawić. Masakra.

Polecane
Ogłoszenia

Michelin nagradza przedszkolaków za kreatywność w promowaniu bezpieczeństwa na drodze

Odnowione Przedszkole Miejskie nr 23 „Bajkoland” w Olsztynie otwiera swoje drzwi po wielkim remoncie