fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku na dk15. W rejonie przechodzą burze z ulewnym deszczem

IławaTrzy osoby trafiły do szpitala po wypadku na dk15. W rejonie przechodzą...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Sampława w powiecie iławskim (warmińsko-mazurskie). Przez ten rejon przechodzą burze z silnymi opadami deszczu.

Jak poinformowała asp. Edyta Szydłowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, do wypadku doszło na dk15, na odcinku między Brodnicą a Ostródą (warmińsko-mazurskie). W miejscowości Sampława w powiecie iławskim kierowca chevroleta jadąc od strony Nowego Miasta Lubawskiego chcąc skręcić w lewo, w stronę Iławy, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu volkswagenem golfem, który jechał w stronę Lubawy.

Trzy osoby z chevroleta zostały ranne. Do szpitala w Olsztynie trafili: dziecko i mężczyzna a kobieta do szpitala w Iławie. Przez chwilę droga była zablokowana, ale obecnie jest już przejezdna – podała policja.

Zginął kierowca. Ciągnik wjechał do rowu, przewrócił się

Synoptycy IMGW poinformowali, że w niedzielę przez powiaty iławski i nowomiejski przechodzą krótkotrwałe burze, którym towarzyszą chwilami silne opady deszczu o natężeniu około 15 mm/h.

Punktowo możliwe są też opady drobnego gradu i silniejsze porywy wiatru do około 60 km/h. W najbliższym czasie należy spodziewać się dalszego rozwoju krótkotrwałych burz z opadami do 15-20 mm i porywami punktowo do 70 km/h. Burzom może towarzyszyć także opad gradu, lokalnie dość obfity- podali synoptycy.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze