-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Brytyjscy blogerzy zachwyceni Olsztynem i regionem. Jest filmik na YouTube

OlsztynBrytyjscy blogerzy zachwyceni Olsztynem i regionem. Jest filmik na YouTube

Podróże, przygoda, kreatywność, odżywianie – to tylko wycinek zainteresowań twórców bloga This Expansive Adventure. Fay i Matt Doyle, na zaproszenie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie, odwiedzili nasz kraj, a jednym z miejsc, w których się zatrzymali, był Olsztyn.

reklama

Twórcy bloga, który czyta ponad pół miliona osób miesięcznie, całe swoje zawodowe życie byli związani z komercyjną fotografią, filmem i reklamą. By poradzić sobie ze stresem najpierw zaczęli spacerować po swoim mieście, a potem odkryli, że podróżowanie może być doskonałym sposobem na dobre życie. Z tego narodził się pomysł m.in. na blog.

Zanim dostali propozycję przylotu do Polski i do naszego regionu, nie planowali wizyty tu. Jednak po otrzymaniu propozycji nie zastanawiali się nad wyprawą zbyt długo.

Paszporty cieszą się coraz większym zainteresowaniem
reklama

Goście z Wielkiej Brytanii przylecieli do Gdańska. Natomiast Olsztyn był dla pary blogerów pierwszym prawdziwym przystankiem w podróży po naszym regionie.

– Centrum miasta jest zwarte i można szybko poruszać się po nim na piechotę – zauważają autorzy bloga. – Nasza przewodniczka była fantastycznym źródłem wiedzy. Przeszliśmy nie tylko przyspieszony kurs średniowiecznej historii, ale także współczesnych wydarzeń, które ukształtowały obecną Polskę.

reklama

Goście zwiedzili Śródmieście i Stare Miasto. Dowiedzieli się o działalności w Olsztynie Mikołaja Kopernika, mieli okazję spróbować specjałów serwowanych przez lokalne restauracje.

– Ta podróż naprawdę otworzyła mi oczy na kraj, o którym, szczerze mówiąc, wcześniej niewiele wiedziałem – podsumowują bloggerzy. – Zaskoczyły mnie krajobrazy i ogrom przyrody, a poza tym gościnność i życzliwość, z jaką spotykaliśmy się wszędzie, gdzie poszliśmy, była po prostu cudowna.

Paszporty cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Poza Olsztynem Fay i Matt odwiedzili także m.in. Giżycko, Ryn i Mikołajki.

[wpis na blogu This Expansive Adventure]

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rany
10 lipca 2022 11:39

Ta brakuje tu jeszcze tylko imprezujących Angoli, Kraków nie wystarczy?

Wiola
10 lipca 2022 12:10

A widzieli już dworzec główny Olsztyn 😂albo starówkę.

Popularne

Paszporty cieszą się coraz większym zainteresowaniem