fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Myśliwce i śmigłowce bojowe znowu będą latały nad Olsztynem

OlsztynMyśliwce i śmigłowce bojowe znowu będą latały nad Olsztynem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wczoraj (08.07) w Sali Konferencyjnej Warmińsko Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się uroczysta gala pożegnania Dowódcy 16.DZ Pana gen. dyw. dr. Krzysztofa Radomskiego.

Ceremonię rozpoczął gen. dyw. dr Krzysztof Radomski, który powitał zgromadzonych gości w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich i instytucji, służb mundurowych, dowódcy jednostek podległych oraz żołnierze i pracownicy dywizji. Generał Radomski w tym wyjątkowym dniu skierował szczególne słowa podziękowania do osób, które towarzyszyły Mu w czasie jego służby – „Zdając obowiązki Dowódcy 16. DZ chcę z całą mocą podkreślić, że udało mi się odnieść sukces. Ostatnie lata, okres pandemii i nielegalny kryzys migracyjny na granicy polsko – białoruskiej pokazały, że 16 Dywizja Zmechanizowana sprawdza się w każdej sytuacji stając na wysokości zadań.  Należy zauważyć, że dziś dywizja jest zupełnie inna niż wtedy gdy opuszczaliśmy Elbląg, gdy byliśmy w Białobrzegach – jest nowoczesna i wciąż jest realizowana moja myśl przewodnia. Jest jeszcze wiele do zrobienia, jest wiele rzeczy, które powinniśmy pozyskać, które powinniśmy odtworzyć, jest wiele rzeczy, które powinniśmy jeszcze zbudować, ale przede wszystkim jest bardzo wiele potencjału w naszych dowódcach i naszych żołnierzach.  Wierzę w to, że ten obowiązek zostanie zrealizowany z pożytkiem dla nas wszystkich, dla 16. DZ, dla społeczeństwa Warmii i Mazur i dla Rzeczypospolitej”.

Terytorialsi uporządkowali żołnierskie groby
Myśliwce i śmigłowce bojowe znowu będą latały nad Olsztynem wojsko Olsztyn, Wiadomości
fot. 16 DZM

W dniu 11 lipca w Olsztynie odbędzie się publiczna uroczystość z okazji pożegnania Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Pana gen. dyw. dr. Krzysztofa Radomskiego w kompleksie wojskowym 22 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy ulicy Saperskiej 1.

PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:

11 lipca (poniedziałek)

  • godz. 10.00 – uroczysty Apel z okazji pożegnania Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej;
  • godz. 11.00 – 14.00 – dzień otwartych koszar ul. Saperska 1 (strefa aktywna, stoiska promocyjne, pokazy sprzętu wojskowego, planowany jest przelot samolotów bojowych F-16 i śmigłowców Mi-24* ).

Historia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej sięga początku XX wieku i wiąże się z tworzeniem w roku 1919 regularnych jednostek armii powstania wielkopolskiego. Obecnie w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wchodzi siedem jednostek wojskowych: 9. Brygada Kawalerii Pancernej, 15. Brygada Zmechanizowana, 20. Brygada Zmechanizowana, 11. Pułk Artylerii, 15. Pułk Przeciwlotniczy, 16. Pułk Logistyczny oraz 9. Batalion Dowodzenia. Od 2 grudnia 2019 roku Dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej funkcjonuje w Olsztynie.

Nowy dowódca olsztyńskiego batalionu

To nie pierwszy raz kiedy maszyny bojowe latały nad Olsztynem. Pisaliśmy już o tym: Myśliwce nad Olsztynem! Mamy informacje co się dzieje

*nagranie w dobrej jakości

* przelot wojskowych helikopterów nad Olsztynem

źródło: 16 Dywizja Zmechanizowana

*czekamy na potwierdzenie jakie dokładnie maszyny się pojawią

reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze