reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Litwy docenił pamięć o Grunwaldzie

OlsztynPrezydent Litwy docenił pamięć o Grunwaldzie

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin został odznaczony przez prezydenta Litwy Gitanasa Nausedę Krzyżem Oficerskim Orderu Za Zasługi dla Litwy. Odznaczenie odebrał w Pałacu Prezydenckim w Wilnie w środę 6 lipca podczas obchodów Dnia Państwowości.

reklama

Wysokie litewskie odznaczenie państwowe zostało przyznane marszałkowi Brzezinowi za podtrzymywanie polsko-litewskiego braterstwa i pielęgnację pamięci o wspólnej chwale Bitwy pod Grunwaldem.

– To zaszczytne wyróżnienie potwierdza, jak ważna jest pamięć o wspólnym dziedzictwie historycznym, a także podkreśla międzypaństwową rolę naszych działań na polach pod Grunwaldem – mówi Gustaw Marek Brzezin. – Jest też kolejnym przejawem ugruntowanych już dobrych relacji między Polską a Litwą, co cieszy w każdym kontekście.

reklama

Analogiczne odznaczenie odebrał tego dnia również Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Ceremonię zorganizowano 6 lipca w Pałacu Prezydenckim w Wilnie w ramach obchodów Dnia Państwowości, który jest litewskim świętem narodowym ustanowionym dla uczczenia pamięci o koronacji króla Mendoga – pierwszego i jedynego króla Litwy, żyjącego w pierwszej połowie XIII w. i uznawanego przez Litwinów za twórcę państwa litewskiego.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×