-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Specjalistyczne metody sprzątania po zgonach

Materiał zewnętrznySpecjalistyczne metody sprzątania po zgonach

Śmierć w mieszkaniu, co dalej?

Zgon w domu to przykre doświadczenie tym bardziej, kiedy trzeba usunąć rzeczy zmarłego i doprowadzić mieszkanie do porządku. Temat sprzątania po zmarłych jest też coraz częściej poruszany w związku z rosnącą liczbą samotnych zgonów w naszym kraju. Warto jednak wiedzieć, że takie specjalistyczne sprzątanie po zmarłych lepiej powierzyć ekipie sprzątaczy z wieloletnim doświadczeniem. Techniki i sposoby dezynfekcji wykorzystywane przez profesjonalistów są znacznie bardziej rozbudowane i fachowe od amatorskich metod używanych w tradycyjnym sprzątaniu mieszkania. Warto więc się dowiedzieć, dlaczego profesjonalne sprzątanie mieszkania po zgonie jest pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zlecić po znalezieniu zwłok w domu.

Starzejące się społeczeństwo. Samotna śmierć w domu – przykre realia

reklama

Starzejące się społeczeństwo to nie medialny mit, a przykra rzeczywistość. Potwierdza to raport opublikowany przez Główny Urząd Statystyczny. Jeszcze w roku 1950 średnia wieku Polaków sięgała wieku 25 lat, a już w roku 2016 wynosiła średnio 40 lat. Prognozy GUS zapowiadają, że proces starzenia się polskiego społeczeństwa będzie się nadal rozwijał w tendencji wzrostowej i w 2040 r. mediana wieku uplasuje się na poziomie 50 lat. Efektem tych demograficznych zmian będzie mniejsza liczba osób w produkcyjnym wieku, będzie z kolei jeszcze więcej emerytów.

Wiąże się z tym rosnąca liczba osób mieszkających samotnie, przez co może wzrosnąć ilość zgonów w samotności z przyczyn naturalnych. To zjawisko życia w odosobnieniu jest niestety coraz bardziej powszechne. Starsi ludzie żyją z dala od rodziny i przyjaciół, przez co narażeni są na samotne odejście z tego świata. Sprzątanie po zgonach staje się usługą, o której warto pamiętać, stając się świadkiem trudnej sytuacji, jaką jest śmierć w domu.

Dlaczego warto zamówić usługę sprzątanie po zgonie?

reklama

 Profesjonalne sprzątanie po zmarłych to czynności, których nie jesteśmy w stanie zastąpić samodzielną pracą i detergentami z osiedlowego sklepiku. Szereg metod i specjalistycznych środków chemicznych gwarantuje możliwość przeprowadzenia sprzątania po zmarłym od A do Z. W trakcie opróżniania mieszkania po zgonie ze starych gratów przeprowadzana jest utylizacji mebli i przedmiotów osobistych metodą termiczną. W trakcie sprzątania po zgonie często niezbędny okazuje się demontaż podłogi i usunięcie płynów ustrojowych z każdej szczeliny. Następnie specjaliści sięgają po dezynfekcję chemiczną z wykorzystaniem specyfików o najwyższym spektrum działania biobójczego, takich jak nadtlenek wodoru, alkohol etylowy i czwartorzędowe związki amoniowe.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłych obejmuje również ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie suchą mgłą. Poważniejsze zabrudzenia można również usuwać przy pomocy mycia suchym lodem. Konieczna jest też wiedza na temat postępowania z płynami ustrojowymi, czyli jak je bezpiecznie usunąć i zneutralizować. Kontakt z krwią zmarłego lub płynami ustrojowymi może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi – zarażenie wirusem HIV czy WZW A oraz B to tylko niektóre z niebezpieczeństw. Dlatego warto wybrać profesjonalne usługi sprzątania po zgonach. Specjaliści posiadają specjalne kombinezony i inne środki ochrony osobistej, a także dysponują całym spektrum sprzętów i środków biobójczych, które dostępne są tylko dla profesjonalistów.

Ozonowanie pomieszczeń po zwłokach i usuwanie zapachu śmierci

reklama

Profesjonalne sprzątanie domów po zgonach nie może się odbyć bez zastosowania odpowiednich metod odkażania pomieszczeń. W dezynfekcji mieszkania po zgonie doskonale sprawdza się ozonowanie pomieszczeń. Ta nowoczesna technologia pozwala nie tylko usunąć groźne drobnoustroje, wirusy i bakterie, ale i patogeny po zwłokach. Udowodniono, że ozon działa 50-krotnie skuteczniej i 3000 razy szybciej od reakcji chloru. Wystarczy niewielka ilość ozonu, by rozpocząć proces eliminowania wirusów i patogenów. Dezynfekcja mieszkania przy pomocy ozonu polega na ingerowaniu w etap przemiany materii u drobnoustrojów. Zostają one całkowicie unicestwione, dlatego określa się, że skuteczność ozonu w odkażaniu po zmarłych to aż 99,9% skuteczności.

Ozonowanie mieszkania po zgonie to nie tylko unieszkodliwianie trupiego jadu i drobnoustrojów po zmarłym. Usługa dezynfekcji uwzględnia również dezodoryzację, której celem jest skuteczne pozbycie się przykrego zapachu po zmarłym. Ten fetor jest nieco słodki i niezwykle uporczywy. Wnika we wszystkie tkaniny i często wyczuwalny jest na klatce schodowej, skąd przedostaje się dalej do sąsiadów. To właśnie ozonowanie pozwala na trwałe usuwanie fetoru po śmierci, a nie tylko maskowanie uporczywego swądu. Warto dodać, że ozon pozostawia po sobie orzeźwiający zapach jak po burzy.

Dezynfekcja funeralna. Sprawdzone środki chemiczne w odkażaniu po zmarłych

Profesjonalna dezynfekcja mieszkania po zgonie wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Dezynfekcja funeralna to zbiór czynności, do których przeprowadzenia konieczna jest fachowa wiedza, odpowiednie przeszkolenie i specjalistyczny sprzęt. W związku z narażeniem na organizmy biologicznie niebezpieczne, w branży funeralnej kładzie się szczególny nacisk na właściwe zabezpieczenie osoby sprzątającej w postaci kombinezonu i rękawic ochronnych.

W mieszkaniu po śmierci często znajdują się ślady krwi i płyny ustrojowe, nawet niewidoczne gołym okiem. Fachowe odkażanie mieszkań po zmarłych umożliwia wykorzystanie ozonatorów przemysłowych, które likwidują wszystkie drobnoustroje, unieszkodliwiając zagrożenie mikrobiologiczne. Ozon to podstawa skutecznej dezynfekcji dociera w każdy zakamarek, eliminując groźne patogeny i usuwa nieprzyjemny zapach śmierci.

Zamgławianie nadtlenkiem wodoru skutecznym sposobem na odkażanie

Specjalistyczne sprzątanie mieszkania po zmarłym często uzupełnia się również o zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Zamgławianie staje się coraz popularniejszą metodą dezynfekcji miejsc śmierci, ze względu na wysoką skuteczność i wygodę stosowania. Poręczne dyfuzory wypuszczają suchą mgłę, rozpylana jest po całym pomieszczeniu, zabijając wszelkie wirusy i bakterie.

Cząsteczki suchej mgły charakteryzują się niewielkim rozmiarem od 0,5 do 50 mikronów, dzięki czemu trafiają w każdą, nawet najmniejszą szczelinę. To właśnie nadtlenek wodoru, który jest składnikiem aktywnym w tym procesie, unicestwia wszystkie chorobotwórcze organizmy. Zamgławianie przy użyciu nadtlenku wodoru nie pozostawia po sobie również żadnych odpadów wtórnych, a dodatkowo doprowadza także do eliminacji nieprzyjemnego zapachu po zwłokach.

Specjalistyczne metody sprzątania po zgonach Materiał zewnętrzny, Wiadomości

Czyszczenie i dezynfekcja po zmarłych. Dlaczego warto wybrać profesjonalną ekipę sprzątaczy?

Usługa specjalistycznego czyszczenia po zwłokach może zostać fachowo wykonana tylko i wyłącznie przez ekipę profesjonalnych sprzątaczy. Zdecydowanie sprzątanie po zgonach nie jest możliwe to kompletnego wykonania własnymi siłami. Wieloletnie doświadczenie firm sprzątających i opinie zadowolonych klientów mówią same za siebie. Jedną z takich firm jest przedsiębiorstwo Kastelnik oferujące sprzątanie mieszkań po zgonach, po wypadkach komunikacyjnych i śmierci w wyniku samobójstwa na terenie całej Polski już od 2013 roku.

Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta i umożliwienie mu ponownego zamieszkania w domu po zgonie. Przeprowadzamy profesjonalne odkażanie przy użyciu najskuteczniejszych środków biobójczych czyszczenie mieszkań krok po kroku. Utylizacja mebli, usuwanie śladów krwi i dezodoryzacja, by usunąć nieprzyjemne zapachy to niezbędne etapy, które przeprowadzamy w ramach usługi sprzątania po zmarłych. Zawsze przeprowadzamy specjalistyczną dezynfekcję pomieszczeń, wykorzystując profesjonalny sprzęt, takich jak przemysłowe generatory ozonu i termiczne urządzenia do suchej mgły. Wiemy, że każdy przypadek sprzątania jest inny, dlatego do naszych klientów podchodzimy indywidualnie, z należytym szacunkiem, zachowując pełną dyskrecję.

Wykonujemy kompleksowe sprzątanie zaniedbanych domów i mieszkań po zgonach. Na życzenie klienta wystawiamy certyfikat po przeprowadzonej dekontaminacji miejsca śmierci. Do dyspozycji naszych klientów pozostaje całodobowa infolinia, a usługę sprzątania po zmarłych możemy wykonać nawet po kilku godzinach od otrzymania zgłoszenia. Jak widać po zgonach sprzątanie samodzielne może być niemożliwe, dlatego najlepiej wybrać profesjonalne odkażanie mieszkań po zgonach i zyskać pewność bezpieczeństwa w swoim domu.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przyszły nieboszczyk
6 lipca 2022 15:11

Super teraz będzie mi lżej odchodzić

Popularne