-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Kierowca nie żyje, 7 osób poszkodowanych

KrajWypadek polskiego autokaru w Rumunii. Kierowca nie żyje, 7 osób poszkodowanych

W miejscowości Moisei, na północy Rumunii miał miejsce wypadek polskiego autokaru Tourist Track, którym jechało 49 obywateli Polski; kierowca nie żyje, siedmiu poszkodowanych trafiło do szpitali w stanie niezagrażającym życiu – poinformował we wtorek rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

reklama

„Wypadek miał miejsce miejscowości Moisei, na północy Rumunii. Był to autokar biura Tourist Track z Krakowa, na jego pokładzie znajdowało się 49 obywateli Polski. Niestety jeden z nich, kierowca autokaru, zginął, a siedmiu pozostałych poszkodowanych, będących w stanie niezagrażającym życiu, jest w tej chwili w szpitalach w Rumunii. Oni wszyscy są w kontakcie z tym biurem podróży i z polskim konsulem, który tam zmierza z Bukaresztu. To jest niestety osiem godzin jazdy, więc zanim dotrze on na miejsce, minie trochę czasu” – powiedział Jasina.

Uwaga! Zablokowana droga S51 w kierunku Olsztyna na wysokości węzła Gryźliny

„Mamy nadzieję, że nic dodatkowego się nie zdarzy. Z tego co wiemy biuro podróży będzie w stanie zapewnić powrót Polaków do kraju. Liczymy na to, że nie będzie już zmian jeśli chodzi o liczbę osób poszkodowanych, ani o powrót tych osób do Polski” – dodał.

reklama

Podkreślił, że o okolicznościach wypadku wiadomo na razie bardzo mało. „Liczymy tutaj na informacje ustalone przez policję rumuńską, konsul na pewno tę sprawę poruszy” – zaznaczył Jasina.

Według lokalnych mediów, autobus zjechał z drogi i uderzył w budynek, a o wypadku policję i służby bezpieczeństwa powiadomili świadkowie zdarzenia; pasażerowie, którzy nie ucierpieli podczas zdarzenia, mieli zostać zakwaterowani w pensjonacie w okolicy. Rumuńska policja ustala, jak doszło do wypadku.

Warmińsko-mazurskie. Lód na drogach, śliskie chodniki, wiele kolizji
reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Uwaga! Zablokowana droga S51 w kierunku Olsztyna na wysokości węzła Gryźliny