reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

27-latek skoczył na główkę do półmetrowej wody, grozi mu trwałe kalectwo

Kraj27-latek skoczył na główkę do półmetrowej wody, grozi mu trwałe kalectwo

Trwałe kalectwo grozi 27-latkowi, który doznał urazu kręgosłupa po skoku do wody na główkę – powiedział we wtorek rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński. Okazało się, że woda miała głębokość pół metra.

reklama

Do wypadku doszło w sobotę 2 lipca we wsi Wielowieś Klasztorna w powiecie ostrowskim (Wielkopolskie).

Mieszkaniec Ostrowa Wlkp. w jednym z gospodarstw agroturystycznych wypożyczył kajak, by popływać po Prośnie. Na wysokości Wielowsi zatrzymał się i skoczył do rzeki na główkę. Okazało się, że głębokość wody w tym miejscu wynosiła zaledwie pół metra.

reklama

27-latka z urazem kręgosłupa przetransportowano do kaliskiego szpitala. „Dzisiaj jego stan zdrowia określany jest jako ciężki. Przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej” – powiedział Gawroński.

Rzecznik wyjaśnił, że pacjent trafił do szpitala przytomny, a skutki urazu kręgosłupa nasilają się z upływem czasu.

reklama

„Obecnie wiadomo, że ma porażone kończyny dolne i nie czuje nóg. Stwierdzono też bardzo poważne niedowłady w obrębie rąk, może ruszyć barkami, ale niedowład występuje w nadgarstkach” – oświadczył.

Kaliska policja apeluje o rozsądek i ostrożność oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Najczęstszymi przyczynami nieszczęść są: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym i w miejscach zabronionych oraz skoki na główkę do wody w nieznanym miejscu.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×