20 C
Olsztyn
sobota, 13 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

TOP 3 urokliwych miejsc na wakacje na Bałkanach

Materiał zewnętrznyTOP 3 urokliwych miejsc na wakacje na Bałkanach

Wakacje to z całą pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych przez nas okresów w całym roku. Zwykle z niezwykłą starannością planujemy najmniejszy detal naszej podróży. Oczywiście z uwagą i determinacją poszukujemy również odpowiednich miejsc na wczasy. Trendy w kierunkach wakacyjnych naszych rodaków są dość oczywiste. Najchętniej wybieramy malownicze Bałkany. Wobec tego warto dowiedzieć się, jakie są TOP3 najbardziej urokliwe miejsca na wakacje na Bałkanach .

Dlaczego warto zdecydować się na wakacje na Bałkanach?

TOP 3 urokliwych miejsc na wakacje na Bałkanach
reklama

Bałkany to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc południowej Europy. Tak naprawdę, jest to historyczna kraina, która obfituje w wiele atrakcji. Skupia w sobie kilka państw, z których każde wyróżnia się odmienną kulturą i obyczajami. Nie ma więc wątpliwości, że jeśli zależy nam na wakacjach, które będą różnorodne i niezwykle interesujące, to wczasy na Bałkanach spełnią nasze oczekiwania. Co dla turystów jest jednak najważniejsze to sam fakt, że wakacje na Bałkanach to również rozwiązanie niezwykle ekonomiczne. Podróżni z naszego kraju kojarzą Bałkany przede wszystkim z niezwykle przystępnymi cenami. Odnosi się to zarówno do cen w lokalach gastronomicznych, ale także i cen noclegów. Wszystko to sprawia, że wakacje na Bałkanach cieszą się wśród naszych rodaków tak ogromną popularnością. Nie można również pominąć faktu, że Bałkany to wiele ciekawych i oryginalnych miejsc. Znajdziemy tam zarówno majestatyczne góry, ale także malowniczą linię brzegową. Wielkie metropolie przeplatają się zaś z tradycyjnymi i wypełnionymi folklorem wioskami. Zanim więc udamy się w podróż, warto poznać TOP3 najbardziej urokliwe miejsca na Bałkanach, które trzeba odwiedzić.

TOP1- jezioro Bled w Słowenii

reklama

Jeśli podróżni poszukują prawdziwie bajkowych krajobrazów, których nie znajdą w żadnym innym miejscu w Europie, to jezioro Bledw Słowenii spełnia te wymagania. Szczególnie warto się tam wybrać po zmierzchu, gdyż osiadająca nad jeziorem Bled mgła kreuje niesamowitą atmosferę. Całemu miejscu towarzyszy prawdziwie magiczna otoczka. Jezioro Bled na samym środku posiadała niewielką wyspę, na którą turyści mogą dostać się przy pomocy łodzi. Na niej znajduje się zaś zabytkowy kościół. Jezioro Bled jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Słowenii, a także na całych Bałkanach. Co więcej, jezioro to wielokrotnie wygrało w rankingu na najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w trakcji wakacji na Bałkanach. Na początku XX wieku to właśnie w tym miejscu było najbardziej znane uzdrowisko. Tuż po II wojnie światowej jezioro Bled stało się najważniejszym miejscem rezydencyjnym przywódców państwa. Villa Bled, która znajduje się nieopodal jeziora jest na to najlepszym dowodem. Wobec tego jeśli wybieracie się na wakacje w Słowenii, to słoweńskie jezioro Bled nie może zostać pominięte.

TOP2- Park Narodowy Tara w Serbii

Wczasy na Bałkanach z pewnością zobowiązują do odwiedzenia Serbii. Jest to prawdziwe, tętniące życiem serce regionu. Niemniej jednak turyści powinni szczególną uwagę zwrócić na Park Narodowy Tara. Jest to idealne miejsce na ucieczkę od zatłoczonych metropolii i zgiełku. Prawdopodobnie, jest to również jedno z ostatnich miejsc, w którym można podziwiać bujną i dziką przyrodę. Tara jest najważniejszym miejscem o wartości przyrodniczej w całym kraju. Największą atrakcją tego Parku Narodowego Serbii jest wąwóz rzeki Drina. Rzeczka ta jest niewielka, choć niesamowicie rwąca. Wybija się ona pomiędzy klifami i kreuje niesamowity krajobraz. Dodatkowo, turyści poszukujący adrenaliny, mogą wybrać się na rafting. W Parku Narodowym Tara można również spotkać dwa, sztucznie utworzone jeziora. Tam z kolei turyści mogą zrelaksować się na plaży lub na kajakach. Z pewnością wybierając się na wakacje na Bałkanach, nie można pominąć tego wyjątkowego miejsca. Miłośnicy przyrody i raftingu z całego świata, co roku tłumnie się tam zjawiają.

TOP3- Mostar w Bośni i Harcegowinie

reklama

Bośnia i Harcegowina to kraj, który ma niezwykle burzliwą historię. Wojna odcisnęła bowiem na nim wyraźne piętno. Niemniej jednak znajduje się tam kilka wyjątkowych miejsc, które warto odwiedzić podczas wczasów na Bałkanach. Jednym z nich jest urokliwe miasteczko Mostar. Swoją sławę zawdzięcza ono urokliwemu, kamiennemu mostowi, który jest największą atrakcją miasta. Mimo że całkowicie został on podczas wojny zniszczony, to jednak udało się go sukcesywnie odbudować. W Mostarze warto również udać się na spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta. Na każdym kroku będzie można podziwiać nowoczesność i klasykę, która próbuje zatuszować pozostałości po wojnie. Warto również zauważyć, że w Mostarze znajduje się świetnie rozwinięta baza gastronomiczna i rozrywkowa. Po zmroku ulice miasta zapełniają się turystami, którzy poszukują idealnego miejsca na wieczorną rozrywkę. Miasteczko to znajduje się na południe od stolicy kraju- Sarajewa. Wobec tego planując wakacje w Bośni i Hercegowinie, warto zarezerwować sobie chociażby dwa dni na to, by zwiedzić Mostar. Turyści z pewnością tej decyzji nie pożałują.

TOP 3 urokliwych miejsc na wakacje na Bałkanach
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×