9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Warmińsko-mazurskie. Ponad 200 interwencji strażaków po burzach

OlsztynWarmińsko-mazurskie. Ponad 200 interwencji strażaków po burzach

W ciągu ostatniej doby na terenie woj. warmińsko-mazurskiego doszło do serii burz, które wymagały ponad 200 interwencji strażaków. W wyniku awarii związanych z pogodą, kilkaset odbiorców pozostawało czasowo bez dostępu do energii elektrycznej.

reklama

Do zdarzeń związanych z pogodą nie doszło żadnych uszkodzeń czy poszkodowanych osób. Intensywne burze doprowadziły do wywrócenia drzew oraz zniszczeń materiałowych. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Elblągu i okolicznych powiatach, w tym ostródzkim, iławskim, olsztyńskim, lidzbarskim i nowomiejskim.

W wyniku uderzenia pioruna doszło do pożaru stodoły w miejscowości Zgniłocha w powiecie olsztyńskim. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

reklama

Ze względu na prognozy dalszych intensywnych burz, służby zarządzania kryzysowego ewakuowały prewencyjnie 4 obozy pod namiotami. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem obejmujące powiaty ełcki, giżycki, gołdapski, mrągowski, olecki, piski i węgorzewski na wschodniej części województwa. Prognozowane są burze z opadami deszczu i porywami wiatru od 85 km/h.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia