fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Kolarze górscy wystartują w Olsztynie

OlsztynKolarze górscy wystartują w Olsztynie

Niezwykłe trasy, sportowa rywalizacja, mnóstwo atrakcji towarzyszących zawodom. Już w niedzielę (3 lipca) w stolicy Warmii i Mazur kolejne wydarzenie z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

reklama

Cykl maratonów MTB, organizowanych przez Cezarego Zamanę ma 17-letnią historię. Temu wydarzeniu zdecydowanie po drodze z Olsztynem, bowiem wydarzenie odbędzie się w naszym mieście już 12. raz.

– Trzy lata temu miałem przyjemność wziąć udział w zmaganiach – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Trasa jest niewątpliwie bardzo urokliwa, ale jednocześnie wymagająca. To fantastyczne, że mogą tu startować nie tylko wyczynowcy, ale też amatorzy. Zachęcam zarówno do czynnego udziału, jak i kibicowania sportowcom.

reklama

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to propozycja dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie trudności. Olsztyńska rywalizacja to zmagania na trzech dystansach – Hobby (5,5 km; dla dzieci), Fit (20,1 km),  oraz Pro (39,1 km). Dodatkowo najmłodsi będą mogli stanąć na starcie 200-metrowego dystansu MiniMini.

Nowe centrum sportowe w Olsztynie. Na trening przyjechał premier Mateusz Morawiecki

– Jazda po tutejszych terenach przypomina łapanie byka za rogi – uśmiecha się Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne. – Trzeba mocno trzymać kierownicę, stale utrzymywać koncentrację na najwyższym poziomie i kontrolowanie roweru, aby nie spłatał nam jakiegoś figla.

reklama

Organizatorzy zawodów dopinają ostatnie szczegóły wydarzenia. Jednym z elementów jest sprawdzenie przejezdności trasy. Po niedawnych wichurach do uprzątnięcia są w niektórych miejscach wiatrołomy.

– Zawodnicy, którzy przyzwyczaili się do przebiegu tras w poprzednich edycjach mogą się nieco zdziwić – przyznaje Cezary Zamana. – Na pewno nastąpią pewne modyfikacje.

Komplet śladów GPS będzie można pobrać ze strony zawodów w piątek.

[strona Cisowianka Mazovia MTB Marathon]

Olsztyński strażak mistrzem Polski

*** Program zawodów (niedziela, 3 lipca)
Baza zawodów, start i meta: Parking przy Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego w Olsztynie (ulica Sielska 38)
9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
* Starty:
10:30 – start dystansu Hobby
11:30 – start dystansów Fit, PRO
12:00 – zawody Mini Mini
* Dekoracje :
12:30 – dekoracja dystansu Hobby
14:30 – dekoracja dystansu Fit
15:15 – dekoracja dystansu Pro
podane godziny są godzinami orientacyjnymi

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

W Olsztynie ustanowiono nowy rekord Polski!

Arabski inwestor zmieni losy Stomilu Olsztyn?
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?