5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Huragan nad Warmią i Mazurami. Ewakuacja obozów harcerskich

OlsztynHuragan nad Warmią i Mazurami. Ewakuacja obozów harcerskich

Nad województwem warmińsko-mazurskim pojawili się nawałnice. W ciągu ostatnich dwóch godzin strażacy odebrali już 130 zgłoszeń od osób potrzebujących pomocy. W wyniku nawałnic ewakuowano pięć obozów harcerskich, jednak wszyscy uczestnicy i kadrę znaleźli się w bezpiecznych miejscach.

reklama

Z informacji podanej przez dyżurnego straży pożarnej wynika, że cztery obozy harcerskie znajdujące się w powiecie olsztyńskim były zmuszone do przejścia do bezpiecznych miejsc, na których kadra i harcerze odpocznęli. Inna drużyna harcerska, znajdująca się na obozie w Jerzwałdzie w powiecie iławskim nad jeziorem Płaskim, zwróciła się o pomoc do strażaków, którzy ewakuowali osiem dzieci i sześć dorosłych osób do jednej ze świetlic w Jerzwałdzie.

Strażacy w województwie warmińsko-mazurskim odebrali do tej pory 130 zgłoszeń, w tym zdarzenia związane z zalaniem piwnic lub garaży oraz powalaniem drzew. W jednym przypadku drzewo spadło na samochód, jednak nie odnotowano żadnych obrażeń ciała. Nawałnice przeszły już nad powiatami elbląskim, iławskim oraz Ostródą, a burza obecnie przetacza się nad Olsztynem.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia