9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

131 przyszłych lekarzy zakończyło kształcenie na UWM

Olsztyn131 przyszłych lekarzy zakończyło kształcenie na UWM
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

27 czerwca w kortowskim Centrum Konferencyjnym odbyło się kolejne już Absolutorium Kierunku Lekarskiego. Mury Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opuściło ponad 130 absolwentów. To największy do tej pory rocznik kończący kształcenie na Wydziale Lekarskim.

reklama

Poniedziałkowej uroczystości przewodniczył Dziekan Wydziału Lekarskiego UWM. „Ten dzień jest wyjątkowy. Przyjechaliście tutaj do Olsztyna z różnych zakątków kraju i świata. Znam Was dobrze i jestem bardzo dumny, że tak licznie ukończyliście te ciężkie studia. Będziecie teraz wspominać te dobre chwile. My byliśmy tu po to, żeby nauczyć Was medycyny” – mówił prof. Leszek Gromadziński. „Teraz codziennie będziecie walczyć o zdrowie i życie drugiego człowieka. Praca dla kogoś innego to jest to, co jest w życiu najważniejsze. Życzę Wam, żebyście się nigdy nie poddawali i przyjęli swoje niepowodzenia z głową.”

Jak oceniasz jego występ? Student z Olsztyna oczarował jurorów The Voice of Poland

Gościem uroczystości był m.in. Rektor UWM. „Byłem bardzo wzruszony słuchając Waszej przysięgi. Ona zobowiązuje do tego, żeby widzieć w każdym drugiego człowieka – pomagając mu, zmniejszając jego cierpienie, lecząc go i przywracając mu nadzieję, że będzie dobrze. To ogromne zobowiązanie i zaszczytna służba” – mówił do absolwentów prof. Jerzy Przyborowski.

reklama

źródło: UWM

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama