-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja z Olsztyna przejęła 22 kg narkotyków, które były ukryte w lesie

Nowe Miasto LubawskiePolicja z Olsztyna przejęła 22 kg narkotyków, które były ukryte w lesie

Policjanci z Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego i Łowicza przejęli 22 kg narkotyków, które były ukrywane w beczkach zakopanych w lesie. Dwie zatrzymane w tej sprawie osoby zostały aresztowane – poinformował rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie Tomasz Markowski.

reklama

Tomasz Markowski poinformował, że narkotyki oraz substancje służące do ich produkcji – w sumie ponad 22 kg – były zakopane w lesie. „Były schowane w beczkach wkopanych w ziemię i przykrytych ściółką” – podał rzecznik olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Policja udostępniła zdjęcia, na których widać beczki.

W ubiegłym tygodniu policja w lesie pod Łowiczem zatrzymała mężczyznę, który przyszedł po zawartość beczek. „31-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy przyjechał na miejsce ukrycia narkotyków. (…) Nie spodziewał się, że na miejscu będą na niego czekać policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. marihuanę, metamfetaminę, kokainę i płynną amfetaminę. Następnego dnia w podobny sposób policjanci zaskoczyli i zatrzymali 33-latka, przy którym dodatkowo zabezpieczyli około 65 tys. zł o raz 3 tys. euro. W ocenie policjantów sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania” – podał Markowski.

Doniósł na sąsiada, ale sam też trafił za kratki
reklama

Po przeprowadzeniu z zatrzymanymi mężczyznami czynności wyjaśniających policja skierowała wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, a sąd go uwzględnił. We wtorek policja wydała w tej sprawie komunikat informując, że zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Markowski wyjaśnił, że choć narkotyki i substancje do ich produkcji były przechowywane w okolicach Łowicza to na trop narkotykowej szajki wpadki policjanci z Olsztyna i Nowego Miasta lubawskiego. Z tego powodu w sprawę byli zaangażowani policjanci z tych trzech jednostek.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 23-latka z rzadko spotykanym narkotykiem