-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zastawili autami drogę do jeziora – każdy dostał mandat

Nowe Miasto LubawskieZastawili autami drogę do jeziora - każdy dostał mandat

Policja zebrała materiał dowodowy przeciwko 26 kierowcom, którzy zaparkowali na drodze dojazdowej do jeziora. Policja apeluje, by nie zastawiać miejsc odpoczynku nad wodą, bo w razie niebezpieczeństwa służby ratunkowe nie będą mogły dotrzeć na miejsce.

reklama

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego interweniowali na drodze gruntowej dojazdowej do plaży nad jeziorem Hartowieckim w miejscowości Ostaszewo.

„Dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację dotyczącą nieprawidłowego parkowania pojazdów. Policjanci, którzy pojechali w miejsce interwencji zastali tam 26 samochodów, których kierujący nie zastosowali się do znaku pionowego B-36 +zakaz zatrzymywania się+ na drodze gruntowej. Funkcjonariusze z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację” – poinformowała oficer prasowa policji w Nowym Mieście Lubawskim. Dodała, że zebrana dokumentacja posłuży ukaraniu kierowców za złe parkowanie, mandat za takie wykroczenie wynosi 100 zł, dodatkowo 1 punkt karny.

17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła
reklama

Mroczkowska podkreśliła, że kilkadziesiąt metrów dalej, od zastawionej autami drogi, był wyznaczony duży parking, na którym było sporo wolnych miejsc.

„Apelujemy o rozsądek i nieblokowanie przejazdów. Niewłaściwie zaparkowane w ten sposób pojazdy blokują drogę. Pomyślmy więc, co mogłoby się stać, gdyby ktoś potrzebował pomocy, a służby ratunkowe nie mogłyby dojechać na czas, by tej pomocy udzielić? Tu chodzi także o ludzkie życie” – podkreśliła Mroczkowska.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
28 czerwca 2022 13:46

Po to sa przepisy, żeby ich przestrzegać. Ja stosuję się do przepisów i oczekuję tego samego od innych.

wsk125
28 czerwca 2022 13:41

Ale bohaterzy! Wcześniej pałą za brak maseczki…

Popularne
Ogłoszenia

32-latek dostał 46 punktów karnych i mandaty w wysokości 10 tys. zł

32-latek dostał 46 punktów karnych i mandaty w wysokości 10 tys. zł