reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zastawili autami drogę do jeziora – każdy dostał mandat

Nowe Miasto LubawskieZastawili autami drogę do jeziora - każdy dostał mandat

Policja zebrała materiał dowodowy przeciwko 26 kierowcom, którzy zaparkowali na drodze dojazdowej do jeziora. Policja apeluje, by nie zastawiać miejsc odpoczynku nad wodą, bo w razie niebezpieczeństwa służby ratunkowe nie będą mogły dotrzeć na miejsce.

reklama

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego interweniowali na drodze gruntowej dojazdowej do plaży nad jeziorem Hartowieckim w miejscowości Ostaszewo.

„Dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację dotyczącą nieprawidłowego parkowania pojazdów. Policjanci, którzy pojechali w miejsce interwencji zastali tam 26 samochodów, których kierujący nie zastosowali się do znaku pionowego B-36 +zakaz zatrzymywania się+ na drodze gruntowej. Funkcjonariusze z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację” – poinformowała oficer prasowa policji w Nowym Mieście Lubawskim. Dodała, że zebrana dokumentacja posłuży ukaraniu kierowców za złe parkowanie, mandat za takie wykroczenie wynosi 100 zł, dodatkowo 1 punkt karny.

reklama

Mroczkowska podkreśliła, że kilkadziesiąt metrów dalej, od zastawionej autami drogi, był wyznaczony duży parking, na którym było sporo wolnych miejsc.

„Apelujemy o rozsądek i nieblokowanie przejazdów. Niewłaściwie zaparkowane w ten sposób pojazdy blokują drogę. Pomyślmy więc, co mogłoby się stać, gdyby ktoś potrzebował pomocy, a służby ratunkowe nie mogłyby dojechać na czas, by tej pomocy udzielić? Tu chodzi także o ludzkie życie” – podkreśliła Mroczkowska.

reklama

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×