13 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Skatepark na Ukielem odebrany

OlsztynSkatepark na Ukielem odebrany

Zakończyły się odbiory nowej części skateparku na terenie CRS Ukiel. Wielbiciele jazdy na rolkach, deskorolce czy BMX-ach wkrótce będą mogli skorzystać z dobudowanych elementów obiektu.

reklama

Miejsca, w których swoje umiejętności mogą rozwijać pasjonaci sportów ekstremalnych cieszą się w Olsztynie ogromnym zainteresowaniem. Projekt zrealizowany nad największym olsztyńskim akwenem to jedno ze zwycięskich zadań Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Pomysł był inspirowany koncepcją uzgodnioną na konsultacjach społecznych, które nasze stowarzyszenie przeprowadziło w ubiegłych latach – mówią inicjatorzy przedsięwzięcia ze stowarzyszenia Warmia Riders. – Głównym celem było stworzenie płynnego skateparku o dużej różnorodności przeszkód z wygodnymi najazdami.

reklama

Skatepark został rozbudowany o małą sekcję uliczną. Wśród elementów, które powstały, są m.in. grindboxy czy quarterpipe’y. Prace objęły teren o wymiarach ok. 20×27 metrów.

Olsztynianin z „I Love Poland” zwycięzcą międzynarodowych regat

– Teraz powiadomimy nadzór budowlany o zakończeniu inwestycji i będziemy oczekiwać na pozwolenie na użytkowanie – mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Nie powinno to potrwać dłużej, niż dwa tygodnie. Będziemy informować o uruchomieniu tego obiektu.

reklama

Rozbudowa skateparku w CRS Ukiel kosztowała niemal pół miliona złotych.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Jonasz Opalach i Filip Agaszewski z Olsztyna podbijają świat brazylijskiego jiu-jitsu

Cheerleaderki z Olsztyna w serialu HBO Max