12 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Generał Bundeswehry widzi największe zagrożenie dla NATO w naszym regionie

KrajGenerał Bundeswehry widzi największe zagrożenie dla NATO w naszym regionie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowy dowódca niemieckiego Dowództwa Operacyjnego Bundeswehry Bernd Schuett uważa północno-wschodnią flankę NATO za najbardziej zagrożoną eskalacją konfliktu z Rosją.

reklama

„I właśnie dlatego punkt wiarygodnego odstraszania w tym regionie jest dla mnie centralnym punktem. Tutaj obecność wojsk lądowych odgrywa kluczową rolę” – powiedział generał porucznik Schuett niemieckiej agencji prasowej DPA.

Niemiecki generał poinformował, że w jego dowództwie zostaną również zintensyfikowane ćwiczenia obrony narodowej i sojuszniczej, i dodał: „Nie trenowaliśmy tu jeszcze w tak intensywnych działaniach wojennych. Istnieje potrzeba dostosowania istniejących struktur i procedur”.

reklama

Dowództwo Operacyjne w Schwielowsee koło Poczdamu zarządza kontyngentami Bundeswehry na misjach zagranicznych w zakresie zagadnień krajowych – sprawy materialne, personalne i dyscyplinarne – ale nie strategicznych.

W operacjach takich jak na Litwie – gdzie Bundeswehra prowadzi Wielonarodową Grupę Zadaniową NATO – niemiecy żołnierze są również zaangażowani w planowanie obronne danego kraju.

Ktoś w naszym regionie maluje symbole "Z" na starych pojazdach wojskowych
reklama

Z powodu ostatnio formułowanych przez Rosję gróźb dotyczących sporów o ruch tranzytowy do Kaliningradu, w krajach bałtyckich wzrosły obawy.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama