23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Bliżej umowy z “Szesnastką”

OlsztynBliżej umowy z "Szesnastką"

Prezydent Olsztyna zaakceptował treść umowy między gminą Olsztyn a placówką. Teraz dokument czeka tylko na podpisy obu stron oraz uregulowanie istotnego zobowiązania ze strony prowadzących przedszkole.

reklama

Praktycznie nic nie stoi już na przeszkodzie, by Przedszkole Szesnastka nadal funkcjonowało przy ul. Zamenhofa w Olsztynie. Do dopełnienia pozostały formalności.

– Cieszę się, że jesteśmy bliżej zawarcia tej umowy – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Dobro dzieci jest wartością nadrzędną i to przyświeca nam w naszych działaniach.

reklama

W umowie określona została m.in. kwota najmu lokalu o powierzchni 1260 m2 przy ul. Zamenhofa oraz szereg obowiązków ciążących na jej stronach.

Jednym z najważniejszych zapisów warunkujących wejście w życie umowy jest uregulowanie do 30 czerwca przez zarządzających przedszkolem kwoty za bezumowne korzystanie z lokalu między marcem 2019 roku, a końcem czerwca 2022 roku. Dopełnienie tego warunku będzie oznaczać, że podpisana umowa zacznie obowiązywać od 1 lipca 2022 roku do końca sierpnia 2024 roku.

– Wielokrotnie spotykaliśmy się z prowadzącymi placówkę i rozmawialiśmy o warunkach, na jakich moglibyśmy kontynuować współpracę – mówi dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie, Zbigniew Karpowicz. – Po negocjacjach dziś jesteśmy już na finiszu. Chcielibyśmy jak najszybciej dopełnić już formalności. 

reklama

Odpowiedzialna za edukację zastępca prezydenta Olsztyna Ewa Kaliszuk dodaje, że zapisy umowy co do kwestii możliwości jej podpisania i okresu trwania wydają się być zbieżne z oczekiwaniami organu prowadzącego przedszkole.

W kończącym się roku szkolnym Przedszkole Szesnastka opiekowało się niemal 200 dziećmi.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia