fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Brak kultury po koncercie disco-polo? Matki z wózkami nie były w stanie wejść do autobusów

OlsztynBrak kultury po koncercie disco-polo? Matki z wózkami nie były w stanie...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W piątkowy wieczór w Olsztynie odbył się Najlepszy Koncert Świata. Impreza disco-polo przyciągnęła tłumy, ale po jej zakończeniu pojawił się problem. Matki z wózkami nie były w stanie wejść do autobusów.

Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na problem z komunikacją miejską, który pojawił się po piątkowej imprezie na plaży miejskiej w Olsztynie: „Chciałam przekazać, że chamstwo nie ma granic”.

Na Najlepszym Koncercie Świata bawiło się mnóstwo osób, jednak po zakończeniu występów okazało się, że niełatwo się stamtąd wydostać.

W godzinach 21-22 odjeżdżały dwa autobusy. Chciały się do nich dostać cztery matki z dziećmi w wózkach. Niestety, nie były w stanie wsiąść do pojazdów, gdyż te były obładowane do tego stopnia, że jeden z kierowców miał kłopot z zamknięciem drzwi.

Polsat przyjechał do Olsztyna nagrać wesele Amelii i Kuby w stylu hip-hop

Co na to regulamin MPK?

Kwestie miejsc dla wózków dziecięcych określa jasno regulamin MPK w Olsztynie, który w paragrafie 5 jasno wskazuje, że w pojazdach mogą być wydzielone i oznaczone piktogramem miejsca przeznaczone dla osób z małymi (do lat 4) dziećmi i kobiet w ciąży, osób niepełnosprawnych i o ograniczonych możliwościach poruszania się, osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i… wózków dziecięcych. Ponadto jasno precyzuje, że te osoby mają pierwszeństwo w zajmowaniu wydzielonych miejsc, a pasażer, który na takim miejscu przewozi bagaż lub zwierzę, na prośbę osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim albo osoby z wózkiem dziecięcym jest zobowiązany je zwolnić.

reklama
reklama
reklama

17 KOMENTARZY

17 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze