27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

28-latek zaatakował 47-latkę na ul. Limanowskiego. Grozi mu 12 lat więzienia

Olsztyn28-latek zaatakował 47-latkę na ul. Limanowskiego. Grozi mu 12 lat więzienia

28-latek z Olsztyna odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Mężczyzna miał zaatakować przypadkowo napotkaną 47-latkę na ulicy, a następnie zabrać jej torebkę z gotówką. Po kilku dniach od zdarzenia mężczyzna został ustalony i zatrzymany przez policjantów. 28-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło w czerwcu tego roku na ul. Limanowskiego. Z ustaleń śledczych wynika, że nieznany na tamten moment mężczyzna zaatakował przypadkowo napotkaną kobietę. Napastnik grożąc użyciem noża zażądał od niej wydania torebki, w której znajdowało się 130 złotych. Następnie zaczął szarpać za ubrania 47-latkę, która upadła na chodnik. Agresor zabrał kobiecie torebkę i uciekł w nieznanym kierunku.

Intensywna praca operacyjna olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu doprowadziła do wytypowania sprawcy rozboju. Informacja wraz z rysopisem mężczyzny trafiła do policyjnych patroli na terenie miasta. We wtorek (21.06.2022) napastnik został zauważony i zatrzymany przez olsztyńskich wywiadowców w pobliżu jednego ze sklepów. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu.

reklama

Mężczyzna na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 28-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia