18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Organizacje ruchu: zmiany wzdłuż Synów Pułku, Wyszyńskiego i Piłsudskiego

OlsztynOrganizacje ruchu: zmiany wzdłuż Synów Pułku, Wyszyńskiego i Piłsudskiego

Trwa budowa nowego fragmentu tramwajowej infrastruktury. Wykonawca zapowiada na najbliższe dni wprowadzenie istotnych zmian w organizacji ruchu.

reklama

Już w środę wieczorem (22 czerwca) nowe rozwiązania zaczną obowiązywać w rejonie skrzyżowania Wyszyńskiego, Synów Pułku, Pstrowskiego. Natomiast od piątku (24 czerwca) w ciągu ulic Wyszyńskiego i Piłsudskiego.

*** zmiany w rejonie skrzyżowania ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego
Wykonawca planuje prowadzić zmiany od 22:00 w środę (22 czerwca).

reklama

Na skrzyżowaniu nastąpi zmiana geometrii tymczasowego ronda. Przejścia dla pieszych zostaną przeniesione w nowe lokalizacje. Obecnie funkcjonujące przystanki zostaną przeniesione w pas rozdziału w sąsiedztwo funkcjonujących jezdni. Na ul. Synów Pułku ruch pieszych będzie obywać się po stronie os. Mazurskiego.

[mapy: PDF | JPG]

*** zmiany w rejonie skrzyżowania ulic Leonharda, Piłsudskiego i Wyszyńskiego oraz Augustowskiej i Żołnierskiej z Wyszyńskiego
Wykonawca planuje prowadzić zmiany od 22:00 w piątek (24 czerwca).

reklama

Dotychczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Leonharda, Piłsudskiego i Wyszyńskiego zmieni geometrię. Zamknięta zostanie al. Piłsudskiego w kierunku ul. Dworcowej. Na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Augustowskiej i Żołnierskiej zostanie otwarta ul. Żołnierska z możliwością przejazdu do ulic Parkingowej i Dworcowej. Nie przewiduję się istotnych zmian w lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej oraz ciągów pieszych.

[mapy: PDF | JPG]

*** zmiany na al. Piłsudskiego od ul. Dworcowej do ul. Leonharda
Wykonawca planuje prowadzić zmiany od 22:00 w piątek (24 czerwca).

Odcinek al. Piłsudskiego pomiędzy ul. Dworcową a skrzyżowaniem ulic Leonharda i Wyszyńskiego, będzie ulicą jednokierunkową, z przejazdem od ul. Dworcowej do ul. Parkingowej w kierunku ul. Żołnierskiej, przeznaczonym dla ruchu lokalnego z dojazdem do posesji. Na tym odcinku nie będzie kursować komunikacja miejska. Ciągi piesze nie zmienią swojej lokalizacji.

[mapy: PDF | JPG]

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane