12 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Tajemnica zaginięcia rozwiązana? W jeziorze odnaleziono ciało mężczyzny

MrągowoTajemnica zaginięcia rozwiązana? W jeziorze odnaleziono ciało mężczyzny
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W jeziorze Dobrynek w Mrągowie policjanci odnaleźli w niedzielę ciało zaginionego przed dwoma dniami mężczyzny. Zmarły miał 48 lat – poinformował oficer prasowy warmińsko-mazurskiej policji Rafał Jackowski.

reklama

Jackowski poinformował, że 48-latek zaginął po wyjściu z imprezy od znajomego. Odkąd wyszedł z przyjęcia nie nawiązał kontaktu ani ze znajomym, ani z rodziną. Bliscy zgłosili zaginięcie i policja wszczęła poszukiwania.

W niedzielę na zwłoki zaginionego natrafiono w małym jeziorze Dobrynek na obrzeżach Mrągowa.

reklama

Szczegóły zaginięcia i śmierci 48-latka będą ustalane w śledztwie.

W niedzielę utonęło dziewięć osób – poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 93 utonięcia.

reklama

RCB w raporcie dobowym przekazało, że w niedzielę utonęło dziewięć osób. Do tragedii doszło w Kostrzynie nad Odrą (lubuskie), Helu (pomorskie), w Czarnej Białostockiej i Korycinie (podlaskie), w Porębach (warmińsko-mazurskie), w Plewniku Pierwszym (łódzkie), w Stargardzie (zachodniopomorskie), w Kostkowicach (śląskie) i w Boszkowie-Letnisko (wielkopolskie).

W czasie weekendu utonęły trzy osoby

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 93 utonięcia.

„Pamiętaj! Nigdy nie wchodź do wody po wypiciu alkoholu, pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, stosuj się do poleceń ratownika” – apeluje RCB na Twitterze.

Przypomina też inne zasady bezpieczeństwa nad wodą. „Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym” – podkreśla RCB. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama