-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Łynie znaleziono zwłoki kobiety

OlsztynW Łynie znaleziono zwłoki kobiety

W rzece Łynie w pobliżu miejscowości Wichrowo w powiecie olsztyńskim znaleziono ciało kobiety – podała w piątek olsztyńska policja. Wyniki badań genetycznych wykażą, czy to zaginiona pod koniec ub. roku 79-latka.

reklama

Jak poinformował w piątek sierż. szt. Andrzej Jurkun, w piątek po południu podczas nadzorowanych przez funkcjonariuszy z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie działań poszukiwawczych zaginionej 79-latki z Dobrego Miasta, znaleziono ciało dryfujące w rzece Łynie w pobliżu miejscowości Wichrowo (powiat olsztyński).

Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione ciało było od dłuższego czasu w wodzie, dlatego w celu potwierdzenia tożsamości osoby odnalezionej niezbędne będzie przeprowadzenie badań genetycznych – wyjaśnił sierż. sztab. Andrzej Jurkun.

reklama

Dodał, że na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmierci kobiety, której tożsamość na chwilę obecną nie została ustalona.

W działaniach poszukiwawczych 79-latki w ostatnim czasie olsztyńscy policjanci byli wspierani przez strażaków ochotników z Dobrego Miasta oraz płetwonurków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

reklama

„Nie wykluczamy, że to zaginiona 79-latka, ale na tę chwilę jest za wcześnie, by potwierdzić tożsamość kobiety, której ciało znaleziono w rzece” – dodał policjant.

79-latka była poszukiwana od grudnia ub. roku, gdy wyszła z domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia