9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Międzynarodowe Święto Muzyki w Olsztynie

OlsztynMiędzynarodowe Święto Muzyki w Olsztynie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

21 czerwca w Olsztynie odbędzie się wielkie święto muzyczne. Specjalny program z tej okazji przygotowała Aura Centrum. W przestrzeniach galerii znów zabrzmi muzyka. Wystąpią lokalni artyści grający na instrumentach oraz wokaliści. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, takich jak malowane nutek na twarzy i rękach, robienia tatuaży czy wiolinowego zdobienia włosów.

reklama

Olsztyn jest jedynym miastem na mapie Polski, które oficjalnie przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki, dzięki staraniom Federacji FOSa. Święto, organizowane początkowo tylko we Francji, dziś jest znaczącym, europejskim wydarzeniem artystycznym, odbywającym się w ponad 100 krajach i ponad 330 miastach, na 5 kontynentach. Każdego roku instytucje muzyczne – filharmonie, opery, teatry muzyczne, szkoły muzyczne, kluby, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, puby, kawiarnie, jak również osoby prywatne, na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty lub działania muzyczne. I tak też jest w tym roku w Olsztynie. Do grona partnerów wydarzenia dołączyła Aura Centrum Olsztyna, w której wydarzenia kulturalne odbywają się regularnie.

MOK z kolejnym dofinansowaniem

Aura Centrum Olsztyna znalazła się wśród 28 miejsc w Olsztynie, które zaangażowały się w organizację Międzynarodowego Dnia Muzyki. Jednocześnie jest to jeden z kilku partnerów, którzy przygotowali na tę okazję dedykowany i złożony program artystyczny.

reklama

Dzień Muzyki w Aurze rozpocznie się 21 czerwca o godz. 15.00. Animatorzy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Olsztynie (Warmińsko – Mazurski Oddział Regionalny) będą witać gości przy wejściu głównym muzycznymi ozdobnikami, takimi jak: malowane nutek na twarzy i rękach, tatuażami, wiolinowym zdobieniem włosów. Tam także o godz. 15.00 wystąpi Publiczne Przedszkole nr 19 z tanecznym układem Zumbala. W tym samym czasie w pasażu galerii Aura zaplanowano koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Zaraz potem zaśpiewa Dominika Kołosowska przy akompaniamencie gitarzysty Dominika Koziatek z III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Następnie wystąpią muzycy z Ukrainy: skrzypaczka – Alina Cholodna oraz śpiewaczka operowa – Ola Hrinczenko. O godz. 17.00 i 18.00 na scenie pojawią się znów uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. W przerwie wystąpi wokalista pod pseudonimem Samotny Łowca.

Zabytkowy wiatrak z Dobrocina udostępniony do zwiedzania po remoncie

Szkoła muzyczna pokaże się także w spontanicznych solowych wystąpieniach akustycznych w godz. 17.00 – 19.00 przy wejściu głównym do galerii. O 17.15 zaprezentuje się tam również Szkoła Tańca i Wdzięku B& W Przemienieccy.

reklama

Muzyczną ucztę w Aurze zakończy koncert zespołu rockowego WHITE HAG o godz. 18.30. Formacja zawiązała się w 2020 r. z inicjatywy gitarzysty Macieja Zarożnego (z Ostródy) i basisty Pawła Balickiego. Zespół w składzie: Kamila Kupiec – wokal, Paweł Balicki – gitara basowa, Krzysztof Chmielewski – perkusja, Maciej Zarożny – gitara, Kamil Jarmoszuk – gitara, zabierze słuchaczy w dynamiczną muzyczną podróż, prezentując autorski materiał.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama