26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Do 8 lat więzienia grozi 22-latkowi z Olsztyna, który płacił w sklepie nietypowym banknotem

OlsztynDo 8 lat więzienia grozi 22-latkowi z Olsztyna, który płacił w sklepie...

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi, który w jednym ze sklepów zapłacił za towar banknotem z napisem „souvenir”. Następnego dnia próbował w ten sam sposób oszukać kolejną kasjerkę w innym sklepie. Tym razem czujność kobiety doprowadziła do tego, że mężczyzna będzie tłumaczyć się przed sądem.

reklama

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 22-latkowi, który jest podejrzany o usiłowanie oraz dokonanie oszustwa. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna w październiku 2021 roku w jednym ze sklepów na terenie miasta próbował zapłacić za zakupy banknotem o nominale 200 złotych z napisem „souvenir”. Kasjerka w porę zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i powiadomiła służby. Interweniujący policjanci zabezpieczyli przekazany banknot.


Wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że 22-latek dzień wcześniej banknotem kolekcjonerskim zapłacił za zakupy w innym sklepie na terenie Olsztyna. Ostatecznie mężczyzna na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut usiłowania oraz dokonania oszustwa, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama
Do 8 lat więzienia grozi 22-latkowi z Olsztyna, który płacił w sklepie nietypowym banknotem oszustwo Olsztyn, Wiadomości

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane