6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Ktoś wsypał przemytnika. Zatrzymali go “wywiadowcy” na ul. Lubelskiej

OlsztynKtoś wsypał przemytnika. Zatrzymali go "wywiadowcy" na ul. Lubelskiej

10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli “wywiadowcy” z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 45-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 240 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

reklama

W sobotę (11.06.2022 r.) po południu policyjni wywiadowcy po tym, jak weszli w posiadanie informacji dotyczących podejrzenia transportu nielegalnych wyrobów tytoniowych, namierzyli i zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym miały być przewożone papierosy. Kontroli dokonano na terenie Olsztyna. Podejrzenia policjantów potwierdziły się bezpośrednio po otwarciu drzwi od przestrzeni ładunkowej dostawczego busa. W aucie znajdowało się dwadzieścia kartonów po brzegi wypełnionych papierosami bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że to dokładnie 10 tysięcy paczek nielegalnych papierosów. 45-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dzięki działaniom policyjnych wywiadowców nielegalny towar nie trafi na rynek, a jego właściciel usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. 45-latek swoim działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 240 tysięcy złotych. Mieszkańcowi Olsztyna grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia