9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Choć ma dożywotni zakaz kierowania przyjechał pijany z 9-letnim synem na obiad

OlsztynChoć ma dożywotni zakaz kierowania przyjechał pijany z 9-letnim synem na obiad
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nietrzeźwi kierujący niestety wciąż są poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa na naszych drogach. Dlatego tak ważna jest prawidłowa reakcja świadków, szybki przekaz informacji i skuteczna interwencja policjantów, którzy eliminują tych potencjalnych drogowych zabójców z dróg. Tak było m.in. w Biskupcu, gdzie po sygnale od świadka policjanci błyskawicznie zareagowali, zatrzymując lekkomyślnego i najprawdopodobniej nietrzeźwego 37-latka, który choć ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami to wsiadł za kierownicę auta i zabrał ze sobą na przejażdżkę 9-letniego syna.

reklama

W sobotę (11.06.2022 r.) po godz. 17:00 do Komisariatu Policji w Biskupcu dotarła informacja o podejrzeniu dotyczącym nietrzeźwego kierującego, który wraz z małoletnim synem przyjechał na obiad do jednej z pobliskich restauracji. Czasu na interwencję było niewiele, ponieważ mężczyzna właśnie szykował się do odjazdu. Jako pierwszy na zgłoszenie zareagował kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego jednostki. Wiedząc, że na miejsce dotrze najszybciej, odłożył pracę biurową i pojechał na miejsce zgłoszenia. Dojeżdżając zauważył osobowe audi, którym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna.

Okazuje się, że 4 promile alkoholu w organizmie nie są przeszkodą, by wsiąść na rower

Gdy tylko podejrzany pojazd ruszył, policjant zajechał mu drogę i podjął czynności kontrolne. Od kierowcy wyczuwalny był wyraźnie zapach alkoholu, lecz mimo to nie przyznał się do tego, że wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Mało tego, odmówił również poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania w stanie nietrzeźwości 37-latek siedzący za kierownicą osobowego audi został przewieziony do szpitala w celu pobrania próbki krwi do analizy pod kątem ewentualnej zawartości w niej alkoholu – wyniki poznamy wkrótce.

reklama

Po sprawdzeniu 37-latka w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna, który podróżował z 9-letnim synem, nigdy nie powinien zająć miejsca za kierownicą pojazdu mechanicznego – ciążył na nim dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Na miejsce kontroli została wezwana partnerka mężczyzny, która zaopiekowała się dzieckiem i przejęła od patrolu policji pojazd, którym poruszał się nieodpowiedzialny 37-latek.

Nie zauważył? "Nagrzany" 65-latek uderzył w bariery oddzielające jezdnię na ul. Bałtyckiej

37-latek odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu, za co zgodnie z kodeksem karnym podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama