6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Szkoła z tradycjami świętuje jubileusz

OlsztynSzkoła z tradycjami świętuje jubileusz

Siedemdziesięciolecie działalności świętuje Zespół Szkół Budowlanych im. Armii Krajowej w Olsztynie. Uroczyste obchody okrągłego jubileuszu odbyły się w piątek (10 czerwca).

reklama

Tysiące absolwentów, a wśród nich osoby o poważniej pozycji zawodowej czy naukowej, opuściły mury olsztyńskiej “Budowlanki”. To szkoła z tradycjami, która od lat budzi zainteresowanie olsztyńskiej młodzieży.

Okrągła rocznica istnienia to doskonała okazja do spotkań, wspomnień czy podziękowań. To także możliwość rozmów o przyszłości placówki i kierunkach jej rozwoju.

reklama

– To “od zawsze” była dobra szkoła, a nauka w niej stanowiła szczególny rodzaj wyróżnienia – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, absolwent “Budowlanki”. – Sądzę, że ta ocena jest niezmienna i olsztyński Zespół Szkół Budowlanych nadal ma renomę i klasę. Dlatego proszę wszystkich, którzy współtworzyli i współtworzą szkołę dzisiaj o przyjęcie serdecznych gratulacji z okazji jubileuszu.

Szkoła powstała w roku szkolnym 1951/52. W wyniku podziału państwowego Liceum Komunikacyjnego i Gimnazjum Mechaniczno-Komunikacyjnego zostało utworzone Technikum Budowlane podległe Ministerstwu Budownictwa Miast i Osiedli. Zespołowi Szkół Budowlanych imię Żołnierzy Armii Krajowej nadano w roku szkolnym 2003/04.

Przed dziesięciu laty otwarte zostały zmodernizowane warsztaty szkolne. Natomiast dwa lata temu główny budynek ZSB przeszedł termomodernizację.

reklama

W skład zespołu wchodzi technikum oferujące naukę z zakresu m.in. budownictwa czy architektury krajobrazu oraz szkoła branżowa I stopnia, w której można zdobyć zawód dekarza czy montera zabudowy i robót wykończeniowych.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia