12 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Sąd okręgowy zmienił decyzję sądu rejonowego – nożownik z Barczewa do aresztu

OlsztynSąd okręgowy zmienił decyzję sądu rejonowego - nożownik z Barczewa do aresztu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd Okręgowy w Olsztynie na wniosek prokuratury zmienił w piątek decyzję Sądu Rejonowego i zadecydował, że Sebastian M., który pod koniec maja zranił nożem w Barczewie młodego mężczyznę trafi do aresztu.

reklama

Pod koniec maja Sebastian M. jechał busem z Olsztyna do Barczewa w towarzystwie m.in. Roberta J. Po wyjściu z busa na przystanku w Barczewie M. zaatakował nożem współpasażera zadając mu szereg ciosów, m.in. w brzuch. Świadkowie wezwali pomoc, ranny Robert J. trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Napastnik uciekł do lasu. Został zatrzymany po kilku godzinach.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ, która prowadzi postępowanie w tej sprawie wniosła wówczas o aresztowanie Sebastiana M., ale sąd rejonowy nie przychylił się do tej prośby.

reklama

„Sąd Rejonowy uzasadniając tę decyzję wskazał, że jedyną realną przesłanką stosowania środka zapobiegawczego wobec Sebastiana M. było zagrożenie surową karą. Jednocześnie, w ocenie tego sądu, nie było w sprawie takich okoliczności, które wskazywałyby na fakt, że podejrzany, mając na uwadze zagrożenie karą, będzie utrudniał toczące się przeciwko niemu postępowanie karne poprzez chociażby nakłanianie innych osób do składania fałszywych zeznań, bądź ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości” – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Olgierd Dąbrowski-Żegalski i dodał, że M. złożył wyjaśnienia i przyznał się.

23-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zaatakowany nożem przez 38-latka

Prokurator zaskarżył tę decyzję i Sąd Okręgowy w piątek badał sprawę. Tym razem uznał rację prokuratury i zastosował wobec Sebastiana M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

reklama

„Sąd odwoławczy zwrócił m.in. uwagę, że podejrzany nie posiada stałego miejsca zamieszkania i na wolności może przebywać w różnych przypadkowych lokalizacjach, co miało już miejsce przed jego zatrzymaniem. Sąd miał także na uwadze okoliczności związane z zachowaniem się Sebastiana M. bezpośrednio po zajściu. Podejrzany bowiem zbiegł z miejsca zdarzenia, a następnie wyrzucił kartę SIM z telefonu i przebywał na terenie zalesionym, chcąc uniknąć w ten sposób zatrzymania” – poinformował rzecznik sądu.

Postanowienie to jest prawomocne i wykonalne.

W ostatnich dniach, także w Barczewie, matka 3-letniej córki, napadła z nożem na przypadkową kobietę. Chciała zaatakowanej zabrać pieniądze. Napastniczka była pijana i nie zraniła innej osoby – sąd wobec agresorki od razu zastosował tymczasowy areszt. Jej córkę przekazano pod opiekę rodzinie.

23-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zaatakowany nożem przez 38-latka

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama