22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Organizacja ruchu: zmiany w dwóch miejscach

OlsztynOrganizacja ruchu: zmiany w dwóch miejscach

W najbliższy weekend (10-12 czerwca) czekają nas kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem dotyczą ul. Krasickiego oraz skrzyżowania ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego.

reklama

Zmiany związane są z rozbudową drugiej linii tramwajowej. Od piątku (10 czerwca) od 22:00 zmieniona zostanie organizacja ruchu na odcinku ul. Krasickiego od ul. Dąbrowskiej do ul. Wańkowicza. Na tym fragmencie ruch odbywać będzie się dwukierunkowo po jednej jezdni (od strony ogródków działkowych i C.H. Carrefour). Wlot w ul. Barcza zostanie zamknięty. Powstaną dwa ronda na skrzyżowaniu ul. Krasickiego z ul. Barcza i ul. Krasickiego z ul. Wańkowicza. Przystanki komunikacji miejskiej w obrębie wskazanych skrzyżowań zmienią dotychczasowa lokalizację. Ruch pieszych odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.

[mapa w wersji pdf | mapa w wersji jpg]

reklama

Kolejne zmiany organizacji ruchu czekają nas od niedzieli (12 czerwca) od 22:00 w rejonie skrzyżowania ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego. Na skrzyżowaniu powstanie tymczasowe rondo, a tym samym sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona.Przejścia dla pieszych oraz przystanki komunikacji miejskiej pozostaną bez zmian.

[mapa w wersji pdf | mapa w wersji jpg]

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Donald kaczyński
9 czerwca 2022 10:31

Temu całemu bajzlowi winien jest tępy grzym, który ma gdzieś mieszkańców

Henryk Pobozny
9 czerwca 2022 15:47

zastanwiam sie dlaczego na rondzie pstrowskiego/synow pulku/wyszynskiego wszedzie nie zrobiono odseparowanych prawoskretow. Czyz takie rozwiazanie nie usprawnilo by ruchu.
Oddzielna kwestia jest po co nam tramwaje jak niedlugo miasto nie bedzie stac na prad do sieci tramwajowej.

Polecane