2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie, nad samą Łyną, powstanie nowy blok

OlsztynW Olsztynie, nad samą Łyną, powstanie nowy blok

Już wiele lat temu mówiło się o powstaniu w tym miejscu stanicy kajakowej. Nic z tego nie wyszło, zamiast tego zostanie wybudowany nowy budynek mieszkalny.

reklama

Jak podaje Gazeta wyborcza nowa inwestycja powstanie przy ulicy Grzegorzewskiej w Olsztynie, nad samym brzegiem Łyny, tuż obok mostu Mariańskiego. Ma to być obiekt mieszkalny z usługami turystycznymi, położony najbliżej rzeki w Olsztynie.

Za projekt odpowiedzialny jest Tomasz Lella, który sięgnął do lokalnej tradycji i poprzez odpowiednie materiały i proporcje zadbał o wpisanie nowego budynku w otoczenie. Elewacja zostanie wykonana z czerwonej cegły albo ręcznie robionej płytki, dach również będzie w tym kolorze, a lukarny z czarnej blachy mają łączyć tradycję z nowoczesnością.

reklama

Czerwona cegła z jednej strony nawiązuje do regionalnej architektury, z drugiej łączy się ze zlokalizowanym po drugiej stronie Łyny Szpitalem Miejskim.

Olsztyn wyprzedaje gigantyczne grunty

Co ciekawe, Tomasz Lella w tym miejscu zaprojektował już swego czasu inny obiekt: przystań kajakową, która ostatecznie nie została zrealizowana.

reklama

Prezydent Grzymowicz jest zadowolony z tej propozycji. Uważa, że stanie się dużą atrakcją turystyczną i przyciągnie jeszcze więcej gości.

– Jeżeli inwestor powrócił do sprawy, to znaczy, że skalkulował swoje przedsięwzięcie w taki sposób, że da gwarancję realizacji tych zamierzeń – powiedział Gazecie Wyborczej.

Prezydent zatwierdził projekt architektoniczny i wydał pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami turystycznymi, to jest zakwaterowania turystycznego na parterze. Pozwolenie obejmuje także rozbiórkę budynku przystani kajakowej oraz przebudowę fragmentu ulicy Grzegorzewskiej, odcinków sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i budowę przyłączy.

źródło: Gazeta Wyborcza

Zadyma u dewelopera. Mieszkania w centrum Olsztyna miały być marzeniem a stały się koszmarem
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dno
6 czerwca 2022 13:21

Szkoda że nie w samej rzece wszędzie wpieprzą się z tą zabudową jak nie bezpośrednio nad którymś z jezior to jak ostatnio do lasu miejskiego

Roberto
6 czerwca 2022 23:20

,,Stanicy ostatecznie nie wybudowano”… A ten Pan Archtekt zrobił też projrkt targowiska miejskiego, też go nie wybudowano! A ile jeszcze projektów zrobiono dla miasta i ich nie wykorzystano? Może to ,,pralnia kasy” albo kokoszki kumoterki?

Popularne
Ogłoszenia

Hotel w Rybakach z prawomocnym planem miejscowym

Hotel w Rybakach z prawomocnym planem miejscowym