14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

W Olsztynie, nad samą Łyną, powstanie nowy blok

OlsztynW Olsztynie, nad samą Łyną, powstanie nowy blok
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Już wiele lat temu mówiło się o powstaniu w tym miejscu stanicy kajakowej. Nic z tego nie wyszło, zamiast tego zostanie wybudowany nowy budynek mieszkalny.

reklama

Jak podaje Gazeta wyborcza nowa inwestycja powstanie przy ulicy Grzegorzewskiej w Olsztynie, nad samym brzegiem Łyny, tuż obok mostu Mariańskiego. Ma to być obiekt mieszkalny z usługami turystycznymi, położony najbliżej rzeki w Olsztynie.

Za projekt odpowiedzialny jest Tomasz Lella, który sięgnął do lokalnej tradycji i poprzez odpowiednie materiały i proporcje zadbał o wpisanie nowego budynku w otoczenie. Elewacja zostanie wykonana z czerwonej cegły albo ręcznie robionej płytki, dach również będzie w tym kolorze, a lukarny z czarnej blachy mają łączyć tradycję z nowoczesnością.

reklama

Czerwona cegła z jednej strony nawiązuje do regionalnej architektury, z drugiej łączy się ze zlokalizowanym po drugiej stronie Łyny Szpitalem Miejskim.

Zmiana stawek dzierżaw

Co ciekawe, Tomasz Lella w tym miejscu zaprojektował już swego czasu inny obiekt: przystań kajakową, która ostatecznie nie została zrealizowana.

reklama

Prezydent Grzymowicz jest zadowolony z tej propozycji. Uważa, że stanie się dużą atrakcją turystyczną i przyciągnie jeszcze więcej gości.

– Jeżeli inwestor powrócił do sprawy, to znaczy, że skalkulował swoje przedsięwzięcie w taki sposób, że da gwarancję realizacji tych zamierzeń – powiedział Gazecie Wyborczej.

Prezydent zatwierdził projekt architektoniczny i wydał pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami turystycznymi, to jest zakwaterowania turystycznego na parterze. Pozwolenie obejmuje także rozbiórkę budynku przystani kajakowej oraz przebudowę fragmentu ulicy Grzegorzewskiej, odcinków sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i budowę przyłączy.

źródło: Gazeta Wyborcza

Idzie stagnacja? Przedstawiciele biur nieruchomości z Warmii i Mazur bardzo zaniepokojeni
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×