0
-9.6 C
Olsztyn
sobota, 10 stycznia, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

W Olsztynie, nad samą Łyną, powstanie nowy blok

OlsztynW Olsztynie, nad samą Łyną, powstanie nowy blok

Już wiele lat temu mówiło się o powstaniu w tym miejscu stanicy kajakowej. Nic z tego nie wyszło, zamiast tego zostanie wybudowany nowy budynek mieszkalny.

reklama

Jak podaje Gazeta wyborcza nowa inwestycja powstanie przy ulicy Grzegorzewskiej w Olsztynie, nad samym brzegiem Łyny, tuż obok mostu Mariańskiego. Ma to być obiekt mieszkalny z usługami turystycznymi, położony najbliżej rzeki w Olsztynie.

Za projekt odpowiedzialny jest Tomasz Lella, który sięgnął do lokalnej tradycji i poprzez odpowiednie materiały i proporcje zadbał o wpisanie nowego budynku w otoczenie. Elewacja zostanie wykonana z czerwonej cegły albo ręcznie robionej płytki, dach również będzie w tym kolorze, a lukarny z czarnej blachy mają łączyć tradycję z nowoczesnością.

reklama

Czerwona cegła z jednej strony nawiązuje do regionalnej architektury, z drugiej łączy się ze zlokalizowanym po drugiej stronie Łyny Szpitalem Miejskim.

Co ciekawe, Tomasz Lella w tym miejscu zaprojektował już swego czasu inny obiekt: przystań kajakową, która ostatecznie nie została zrealizowana.

Prezydent Grzymowicz jest zadowolony z tej propozycji. Uważa, że stanie się dużą atrakcją turystyczną i przyciągnie jeszcze więcej gości.

– Jeżeli inwestor powrócił do sprawy, to znaczy, że skalkulował swoje przedsięwzięcie w taki sposób, że da gwarancję realizacji tych zamierzeń – powiedział Gazecie Wyborczej.

Prezydent zatwierdził projekt architektoniczny i wydał pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami turystycznymi, to jest zakwaterowania turystycznego na parterze. Pozwolenie obejmuje także rozbiórkę budynku przystani kajakowej oraz przebudowę fragmentu ulicy Grzegorzewskiej, odcinków sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i budowę przyłączy.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Stylowe wnętrze jako proces – jak łączyć meble, światło i dodatki bez chaosu

Konsole, komody i witryny – meble drugiego planu, które robią różnicę.

Buty Bennon – co warto wiedzieć przed zakupem?

Na co zwrócić uwagę kupując buty robocze?

Jak urządzić salon, w którym naprawdę się żyje? Pięć błędów, które kosztują Twój komfort

Większość z nas automatycznie ustawia kanapę pod ścianą. Problem w tym, że często to rozwiązanie pozbawia salon przytulności i funkcjonalności.

Kormoran Kortowiady dla Braci Figo Fagot

Bracia Figo Fagot dzięki głosom publiczności wystąpią ponownie podczas Kortowiady 2026!

Magazyn, który pracuje za firmę – kiedy obsługa staje się przewagą

Obsługa magazynowa jako element strategii biznesowej.

Mszyce pod kontrolą – jak rozpoznać problem i skutecznie chronić rośliny

Mszyce to jeden z najbardziej problematycznych szkodników.

Ruszyła przedsprzedaż osiedla TEMPO. Nowy standard mieszkania w Olsztynie

To osiedle dla tych, którzy chcą mieszkać nowocześnie, bez konieczności rezygnowania z komfortu lub długich dojazdów.

Prawo jazdy i obowiązki kierowcy – o czym pamiętać przed wyjazdem na drogę?

Jakie są najważniejsze obowiązki kierowcy po odebraniu prawa jazdy?

Utylizacja dokumentów w warszawskiej branży transportowej

Dlaczego dokumenty z transportu wymagają szczególnej uwagi?

Kupno mównicy z pleksi czy wynajem? Co bardziej się opłaca

Kupno vs wynajem mównicy – porównanie kosztów i korzyści
reklama
reklama