13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Proboszcz katedry przechodzi na emeryturę

OlsztynProboszcz katedry przechodzi na emeryturę
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Proboszcz parafii katedralnej w Olsztynie ks. Andrzej Lesiński poinformował w niedzielę wiernych, że od 1 lipca przechodzi na emeryturę. Ks. Lesiński poinformował o tym na mszy z okazji 50-lecia swoich święceń kapłańskich, które świętował w niedzielę.

reklama

Ks. Andrzej Lesiński jest proboszczem parafii katedralnej w Olsztynie od 25 lat. Przyznał, że kierowanie tak prestiżową parafią jest dla niego wyzwaniem i zaszczytem jednocześnie. Za posługę dziękowali mu w niedzielę m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oraz marszałek Gustaw Marek Brzezin. Obaj podkreślali, że ks. Lesiński troszczy się od lat nie tylko o parafię i wiernych, ale i zabytkowy gotycki kościół – jedną z najważniejszych świątyń na Warmii.

W jubileuszu ks. Lesińskiego uczestniczyli członkowie kapituły katedralnej.

reklama

„Od pierwszego lipca przechodzę na emeryturę” – poinformował ks. Lesiński i dodał, że ma nadzieję, że jego następcę, którego personalia nie są jeszcze ujawniane, wierni przyjmą tak samo ciepło, jak jego przed 25-laty.

Synteza synodalna archidiecezji warmińskiej wskazuje m.in. na potrzebę formacja świeckich i łączenia parafii

Podsumowując pracę w olsztyńskiej katedrze ks. Lesiński podkreślił, że przez lata otrzymywał pomoc od władz regionu i „byłego prezydenta Olsztyna”.

reklama

Zanim ks. Lesiński objął probostwo w olsztyńskiej katedrze był dyrektorem Caritas oraz wykładowcą akademickim. Proboszcz katedry jest absolwentem warmińskiego seminarium duchownego.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama