fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Siał postrach wśród mieszkańców Olsztyna. 30-letni łotr został namierzony

OlsztynSiał postrach wśród mieszkańców Olsztyna. 30-letni łotr został namierzony

30-letni mieszkaniec Olsztyna został namierzony i zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości p-ko mieniu. Zatrzymanie sprawcy to efekt pracy operacyjnej. Policjanci zabezpieczyli część skradzionego mienia, a także przeprowadzili eksperyment procesowy, podczas którego mężczyzna wskazał i przyznał się do 22 kradzieży z włamaniem. Słynący ze zdarzeń o podobnym charakterze 30-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozić może mu kara do 15 lat więzienia.

reklama

Praca policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zaowocowała ustaleniem tożsamości mężczyzny odpowiedzialnego za liczne włamania do piwnic i altanek na terenie Olsztyna. We wtorek (31.05.2022r.) policjanci weszli do mieszkania, w którym zaskoczyli 30-latka. Działania funkcjonariuszy utrudniał fakt, że podejrzewany o kradzieże z włamaniami mężczyzna w ostatnim czasie zmieniał miejsce pracy czy miejsce zamieszkania. 30-latek już w trakcie zatrzymania przyznał się do kradzieży z włamaniem.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Okazało się, że 30-latek miał na swoim koncie dużo więcej takich przestępstw. Policjanci przeprowadzili z udziałem 30-latka eksperyment procesowy, w którego trakcie mężczyzna wskazał i przyznał się do 22 kradzieży z włamaniem. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionego mienia. Z lokalnych lombardów, w których 30-latek zastawiał skradziony towar, odzyskano m.in. elektronarzędzia i urządzenia użytku domowego.

30-latkowi zostały przedstawione łącznie 22 zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, dlatego grozi mu surowsza niż zwykle kara, bo aż do 15 lat pozbawienia wolności.

Zuchwała przestępczość w Olsztynie! Policja szuka tego mężczyzny

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
do ulala
3 czerwca 2022 20:52

Pewnie wtedy jak będziemy znali kulisy zakupu 3 ośrodków wypoczynkowych pewnego nie męża pewnej posłanki

lolo
3 czerwca 2022 22:35

to git czlowiek jest

Polecane
Ogłoszenia

Zuchwała przestępczość w Olsztynie! Policja szuka tego mężczyzny

Zaginęły cztery zabytkowe jednoślady pana Mariusza. Oferuje nagrodę za pomoc w ich odnalezieniu
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?