8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

O tym musisz pamiętać, by się nieźle urządzić!

Materiał partneraO tym musisz pamiętać, by się nieźle urządzić!
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wbrew pozorom kwestia wykończenia wnętrz w nowo zakupionym mieszkaniu w stanie surowym nie jest łatwym przedsięwzięciem. Bez względu na to, czy powierzasz to zadanie architektowi wnętrz, czy kreujesz własny projekt, każdy plan opiera się o etapy, których nie możesz pominąć. Sprawdźmy zatem o czym należy pamiętać, urządzając swoją mieszkalną przestrzeń.

Personalizacja przestrzeni to podstawa!

reklama

Niezaprzeczalnym jest fakt, że aby w swoim mieszkaniu móc poczuć się komfortowo, jego wnętrza powinny być skrojone na miarę Twoich potrzeb. Nierozsądnym jest kupowanie mebli na tzw. zapas, kiedy ściany i podłoga nie są odpowiednio wykończone. Każdą najmniejszą przestrzeń w mieszkaniu należy uprzednio określić, nadać jej funkcjonalność by móc potem ją odpowiednio ubrać w meble i dodatki.

Nowe mieszkanie to nowy start, który często jest spełnieniem marzeń jego właścicieli. Jeśli pochodzi ono z rynku wtórnego a jego stylistyka Ci nie odpowiada, wówczas zazwyczaj wystarczy jego przearanżowanie, natomiast jeśli jest ono w stanie deweloperskim wówczas musimy przystąpić do gruntownego wykończenia wnętrz. W poszukiwaniach odpowiedniego stylu oraz zakupu trwałych i przystępnych cenowo materiałów wykończeniowych inspirujmy się nie tylko internetowymi wizualizacjami, ale też opiniami znajomych i rekomendacjami sklepów z elementami aranżacji wnętrz.

Na samym początku określ swój styl i przeanalizuj przestrzeń

reklama

Już na etapie wyboru konkretnego modelu płytek, paneli lub tapet, powinniśmy mieć sprecyzowaną stylistykę mieszkania, w jakiej będą zaaranżowane poszczególne pomieszczenia. Styl skandynawski, industrialny a może glamour? Nadając mieszkaniu stylowego wykończenia wnętrz, w którym najlepiej się czujesz, stworzysz dla siebie i swojej rodziny przytulną i komfortową przestrzeń, która będzie najbardziej odpowiadać Waszej estetyce.

Analizując przestrzeń do zaaranżowania, pod uwagę powinniśmy wziąć nie tylko jej proporcje, układ drzwi, okien i ścian, ale też ilość światła wpadającego do poszczególnych wnętrz. Tam, gdzie okna wychodzą od strony północy warto rozjaśnić pokój meblami w jasnej kolorystyce, z kolei w salonie z oknami balkonowymi można postawić na ich ciemniejsze odcienie.

Przytulna przestrzeń prosto od profesjonalistów!

reklama

Komfortowe wnętrza, które wykończymy a potem urządzimy zgodnie z potrzebami naszej rodziny w oparciu o spójność i harmonię, bez wątpienia podniosą komfort ich użytkowania. Zarówno wykończenie ścian jak i podłóg, powinno posiadać cząstkę naszej indywidualności, by było jak najbardziej nasze i pod każdym względem wyjątkowe.

Wszelkie wykończenia wnętrz warto zlecić profesjonalnej ekipie remontowej, która w oparciu o wieloletnie doświadczenie dołoży wszelkich starań, aby jak najlepiej wykonać powierzone zadania. Jeśli nie jesteś pewien, której firmie zlecić prace, popytaj znajomych o fachowców, których mogą z czystym sumieniem polecić. Pamiętaj, że solidność wykonanych prac oraz terminowość to cechy charakterystycznej godnej zaufania firmy wykończeniowej.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama