-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nożownik na wolności? Podejrzany o atak na 18-latka w Barczewie nie pójdzie do aresztu

OlsztynNożownik na wolności? Podejrzany o atak na 18-latka w Barczewie nie pójdzie...

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 30 maja 2022 r. nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Sebastiana M. podejrzanego o próbę spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu młodego mężczyzny.

reklama

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ w dniu 29 maja 2022 r. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Sebastiana M. podejrzanego o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u Roberta J.

Nożownik na wolności? Podejrzany o atak na 18-latka w Barczewie nie pójdzie do aresztu Olsztyn, Wiadomości

Do zdarzenia tego miało dojść w dniu 27 maja 2022 r. na ul. Wojska Polskiego w Barczewie. Według ustaleń prokuratora, Sebastian M. miał zadać pokrzywdzonemu liczne uderzenia narzędziem ostrokrawędzistym, w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci ran kłutych ręki, nogi i brzucha.

reklama

Jednak podejrzany zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na natychmiastowe udzielenie Robertowi J. pomocy medycznej i podjęcie niezwłocznej interwencji chirurgicznej.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 30 maja 2022 r. wydał postanowienie, w którym nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie wobec Sebastiana M. tymczasowego aresztowania.

reklama

Sąd w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że zebrany w sprawie materiał dowodowy w znacznym stopniu uprawdopodabnia fakt popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu.

*nagranie wideo

W ocenie Sądu, jedyną realną przesłanką stosowania środka zapobiegawczego wobec Sebastiana M. jest zagrożenie surową karą. Jednocześnie nie ma okoliczności, które wskazywałyby na fakt, że podejrzany, mając na uwadze zagrożenie karą, będzie utrudniał toczące się przeciwko niemu postępowanie karne poprzez chociażby nakłanianie innych osób do składania fałszywych zeznań, bądź ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd zwrócił uwagę, że istotne dowody w tej sprawie zostały już zebrane i zabezpieczone – pokrzywdzony złożył zeznania, gdzie opisał okoliczności zdarzenia, a oskarżony przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Przesłuchani zostali świadkowie zdarzenia – osoby obce dla podejrzanego. Ponadto, Sebastian M. nie był dotychczas karany i pracuje. W tej sytuacji Sąd uznał, że jeżeli w ogóle jest potrzeba zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, wystarczające będzie zastosowanie wolnościowych środków zapobiegawczych, co do których stosowną decyzję może podjąć prokurator.

Postanowienie Sądu Rejonowego nie jest prawomocne.

Nożownik na wolności? Podejrzany o atak na 18-latka w Barczewie nie pójdzie do aresztu Olsztyn, Wiadomości
Następnego dnia na chodniku nadal była zaschnięta krew ofiary

źródło: Sąd Okręgowy

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaro z długą fujarą
31 maja 2022 12:42

Ziebro powinien porozmawiać na ten temat z tym sędzią

Ok
31 maja 2022 14:37

A w ramach wyroku zasądzą mu pewnie prace społeczne w postaci posprzątania trawnika przed sądem.

Polecane
Ogłoszenia