13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Pożar szynobusu na stacji PKP. Ewakuowano 98 osób

SzczytnoPożar szynobusu na stacji PKP. Ewakuowano 98 osób
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W niedzielę, przed godziną 16  policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Spychowo na stacji PKP, gdzie zapalił się jeden z szynobusów.

reklama

Policjanci przybyli na miejsce zastali pracujących strażaków, którzy wykonywali czynności gaszące. Ustalono, że doszło do zapalenia się silnika w jednym z szynobusów, które poruszały się w relacji Olsztyn-Ełk. Kierownicy pociągu oświadczyli, że około godziny 15:36, wjeżdżając na stację kolejową w miejscowości Spychowo zauważyli przez okno wydobywający się dym z przedziału silnikowego jednego z szynobusów.

Maszynista zatrzymał szynobus i kazał pasażerom opuścić pociąg. Mężczyzna ten przystąpił do gaszenia pożaru, a na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Podróżujących było 98 osób, którzy bezpiecznie opuścili pociąg. Trwają czynności ustalające przyczynę tego zdarzenia.

Bez namysłu wyważyli drzwi do mieszkania w którym był pożar. Na podłodze leżał mężczyzna. Uratowali mu życie
reklama

„W autobusie szynowym zapaliła się instalacja na silniku. W tej chwili trwają działania mające na celu ustalenie przyczyn tej sytuacji. Pożar został ugaszony, nikomu z podróżnych ani załogi pociągu nic się nie stało. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło jedynie pomocy kierownikowi pociągu. Pasażerowie dalszą podróż w stronę Ełku odbyli autobusami komunikacji zastępczej” – przekazała nam Anna Nowak, Rzecznik Prasowy POLREGIO S.A.reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama