26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Pożar szynobusu na stacji PKP. Ewakuowano 98 osób

OlsztynPożar szynobusu na stacji PKP. Ewakuowano 98 osób

W niedzielę, przed godziną 16  policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Spychowo na stacji PKP, gdzie zapalił się jeden z szynobusów.

reklama

Policjanci przybyli na miejsce zastali pracujących strażaków, którzy wykonywali czynności gaszące. Ustalono, że doszło do zapalenia się silnika w jednym z szynobusów, które poruszały się w relacji Olsztyn-Ełk. Kierownicy pociągu oświadczyli, że około godziny 15:36, wjeżdżając na stację kolejową w miejscowości Spychowo zauważyli przez okno wydobywający się dym z przedziału silnikowego jednego z szynobusów.

Maszynista zatrzymał szynobus i kazał pasażerom opuścić pociąg. Mężczyzna ten przystąpił do gaszenia pożaru, a na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Podróżujących było 98 osób, którzy bezpiecznie opuścili pociąg. Trwają czynności ustalające przyczynę tego zdarzenia.

reklama

“W autobusie szynowym zapaliła się instalacja na silniku. W tej chwili trwają działania mające na celu ustalenie przyczyn tej sytuacji. Pożar został ugaszony, nikomu z podróżnych ani załogi pociągu nic się nie stało. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło jedynie pomocy kierownikowi pociągu. Pasażerowie dalszą podróż w stronę Ełku odbyli autobusami komunikacji zastępczej” – przekazała nam Anna Nowak, Rzecznik Prasowy POLREGIO S.A.reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane