5 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Park Centralny może zyskać kolejną atrakcję

OlsztynPark Centralny może zyskać kolejną atrakcję

Park Centralny może zyskać kolejną atrakcję. Jest szansa, że na chodniku w pobliżu jednego z placów zabaw dla dzieci wyrysowane zostaną pola do gier.

reklama

Któż z dzieciństwa nie pamięta choćby gry w klasy? W tę i wiele innych propozycji będą mogli bawić się młodzi mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur odwiedzający Park Centralny. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu otworzył właśnie oferty na wykonanie trwałych plansz.

– Wpłynęła jedna oferta, która w podstawowym zakresie zamówienia mieści się w kwocie, jaką mamy zarezerwowaną na to zadanie – informuje Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie.

reklama

„Kraina gier chodnikowych” to zwycięski projekt osiedlowy ze Śródmieścia z minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Plansze mają powstać na 130-metrowym odcinkach chodnika przy ogrodzonym placu zabaw z pająkiem, niedaleko głównej fontanny.

– Gry podwórkowe to znakomita rekreacja na świeżym powietrzu – mówią autorzy projektu, Maciej i Dominik Jasińscy. – Kolorowe plansze to idealny sposób na zachętę do zabawy ruchowej i poprawę samopoczucia. Każdy dzieciak znajdzie coś dla siebie i z przyjemnością będzie tu wracał.

reklama

Mała i duża plansza do gry w klasy, poza tym m.in. dart, twister czy labirynt – to tylko kilka z gier, jakie mają pojawić się w parku. Plansze mają być trwale naniesione na powierzchnię chodnika przy pomocy materiału termoplastycznego. Pomiędzy grami ma być zachowany co najmniej metrowy odstęp.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaro z długą fujarą
29 maja 2022 18:10

Ratuszowa przygłupy nie śpią. Wymyślają pierdoły żeby tylko zadowolić grzyma. niech takie atrakcje wymalują u motorniczego pod domem. Premie zagwarantuje im ich ptyncypał

Falisty
29 maja 2022 09:21

Kolejna atrakcja na miarę miasta wojewódzkiego. Brawo! Oby takich więcej.

Popularne
Ogłoszenia