2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Park Centralny może zyskać kolejną atrakcję

OlsztynPark Centralny może zyskać kolejną atrakcję

Park Centralny może zyskać kolejną atrakcję. Jest szansa, że na chodniku w pobliżu jednego z placów zabaw dla dzieci wyrysowane zostaną pola do gier.

reklama

Któż z dzieciństwa nie pamięta choćby gry w klasy? W tę i wiele innych propozycji będą mogli bawić się młodzi mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur odwiedzający Park Centralny. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu otworzył właśnie oferty na wykonanie trwałych plansz.

– Wpłynęła jedna oferta, która w podstawowym zakresie zamówienia mieści się w kwocie, jaką mamy zarezerwowaną na to zadanie – informuje Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie.

reklama

“Kraina gier chodnikowych” to zwycięski projekt osiedlowy ze Śródmieścia z minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Plansze mają powstać na 130-metrowym odcinkach chodnika przy ogrodzonym placu zabaw z pająkiem, niedaleko głównej fontanny.

– Gry podwórkowe to znakomita rekreacja na świeżym powietrzu – mówią autorzy projektu, Maciej i Dominik Jasińscy. – Kolorowe plansze to idealny sposób na zachętę do zabawy ruchowej i poprawę samopoczucia. Każdy dzieciak znajdzie coś dla siebie i z przyjemnością będzie tu wracał.

Mała i duża plansza do gry w klasy, poza tym m.in. dart, twister czy labirynt – to tylko kilka z gier, jakie mają pojawić się w parku. Plansze mają być trwale naniesione na powierzchnię chodnika przy pomocy materiału termoplastycznego. Pomiędzy grami ma być zachowany co najmniej metrowy odstęp.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaro z długą fujarą
29 maja 2022 18:10

Ratuszowa przygłupy nie śpią. Wymyślają pierdoły żeby tylko zadowolić grzyma. niech takie atrakcje wymalują u motorniczego pod domem. Premie zagwarantuje im ich ptyncypał

Falisty
29 maja 2022 09:21

Kolejna atrakcja na miarę miasta wojewódzkiego. Brawo! Oby takich więcej.

Polecane
Ogłoszenia