-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozszerzone samobójstwo, czy zabójstw? Coraz więcej pytań. Prokuratura udziela informacji

OlsztynRozszerzone samobójstwo, czy zabójstw? Coraz więcej pytań. Prokuratura udziela informacji

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpiecza ślady na terenie autokomisu przy ul. Lubelskiej w Olsztynie, gdzie w środę po południu znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Na miejscu znaleziono krótką broń palną. Ciała zostaną zabezpieczone w prosektorium – podała policja.

reklama

Komis samochodowy, na terenie którego znaleziono ciała dwóch mężczyzn, leży w przemysłowej dzielnicy Olsztyna, przy ulicy Lubelskiej. Nie ma tam domów mieszkalnych, są magazyny, komisy, salony samochodowe, rowerowe, czy hurtownie.

Teren komisu jest ogrodzony taśmą policyjną. Na posesji, gdzie stoi drewniana altana, policjanci zabezpieczają ślady. Rozstawili też namiot osłaniający miejsce. Na terenie komisu widać funkcjonariuszy w białych kombinezonach.

reklama

Reporterka rozmawiała z właścicielem pobliskiego serwisu samochodowego. „Znałem właścicieli komisu, tak, jak zna się sąsiadów. Żadnych bliższych znajomości. Oni robili swoje, a ja swoje. A teraz się dowiedziałem, że tam znaleziono ciała mężczyzn” – mówi.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podkomisarz Rafał Prokopczyk powiedział dziennikarzom obserwującym pracę śledczych, że „dziś po godz. 16 dyżurny oficer Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o mężczyźnie, który może w sposób agresywny stwarzać zagrożenie dla innych osób”. Miało do tego dojść w rejonie ulicy Lubelskiej. Na miejsce skierowany został patrol. Policjanci, gdy dojechali na wskazane miejsce nikogo nie zastali. Postanowili sprawdzić teren przyległy do ulicy Lubelskiej.

Prokuratura ujawnia okoliczności potwornej śmierci małżeństwa ze wsi Spytajny
reklama

*wypowiedź rzecznika KMP, który podaje nowe szczegóły

„Z kolejnych informacji dowiedzieliśmy się, że mężczyzna, który miał się zachowywać agresywnie, mógł wejść na teren jednego z komisów, a potem do jednego z pomieszczeń. Policjanci sprawdzili tę informację. Weszli na teren komisu i po wejściu do jednego z pomieszczeń zastali tam ciała dwóch mężczyzn. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą oraz technika kryminalistyki” – podkreślił.

Rzecznik wyjaśnił, że w policyjnych czynnościach polegających na zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych osobiście brał udział także prokurator. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną krótką, która zostanie poddana dalszym badaniom laboratoryjnym pod kątem balistycznym. Decyzją prokuratora ciała obu mężczyzn zostaną zabezpieczone w prosektorium do dalszych badań sekcyjnych – dodał Prokopczyk.

„Z informacji, jakie udało się ustalić na tę chwilę, wynika, że ofiarami są mężczyźni w wieku 48 i 50 lat” – mówił.

„W obecnej sytuacji możemy mówić, że z posiadanych przez nas informacji nie brały udziału inne osoby. Możemy przekazać, że nie doszło ani do zniszczeń, ani do włamania na terenie posesji komisu samochodowego” – dodał policjant.

Tragedia w Wigilię. Zazdrość popchnęła Karola P. do zabójstwa?

W sprawie zabrał tez głos rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Prokurator Krzysztof Stodolny: „Prokurator Rejonowy Olsztyn-Południe w Olsztynie prowadzi czynności procesowe w sprawie ujawnienia w dniu 25.05.2022r. w Olsztynie przy ul. Lubelskiej w budynku na terenie komisu samochodowego ciał dwóch mężczyzn. Trwają intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy. Jak w wnika z zebranego w toku dotychczas przeprowadzonych przez prokuratora i funkcjonariuszy czynności na miejscu zdarzenia, w dniu 25.05.2022r. w godzinach popołudniowych, sąsiedzi komisu powiadomili Policję o agresywnym zachowywaniu się na posesji 50-letniego mężczyzny zarządzającego komisem. Po chwili usłyszano dwa strzały dobiegające w wnętrza budynku. Przeprowadzone oględziny wykazały, iż mężczyźni ci posiadali obrażenia postrzałowe głowy. Na miejscu ujawniono również krótką broń palną oraz łuski. Badane są wszystkie możliwe scenariusze zdarzenia, w tym tzw. samobójstwo rozszerzone. Mogło dojść do zabójstwa jednej osoby, a samobójstwa drugiej. Na tym etapie nie można wyjaśnić udziału osób trzecich”.źródło: PAP/Radio Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Filip
26 maja 2022 18:09

przeciez na dachu maja kamere to wiadomo co widać i słychac co sie stało i wszystko po sprawie

lolo
26 maja 2022 18:35

Niepotrzebnie komisiarz fikal do git czlowieka

Popularne

Śmiertelna pułapka. Cezary G. podłożył i podpalił worek z brykietem pod przyczepą, w której była kobieta