9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Orlen pomoże wybudować 1650 km ścieżek rowerowych w woj. warmińsko-mazurskim

OlsztynOrlen pomoże wybudować 1650 km ścieżek rowerowych w woj. warmińsko-mazurskim
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Orlen Asfalt z Płocka oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie podpisały porozumienie o współpracy ws. budowy ponad 1650 km ścieżek rowerowych w woj. warmińsko-mazurskim.

reklama

„Orlen Asfalt i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie podpisały porozumienie o współpracy, której efektem będzie budowa ponad 1650 km ścieżek rowerowych na terenie woj. warmińsko-mazurskiego” – przekazała w środę spółka Grupy Orlen. Jak podkreślono w informacji, „projekt ten jest odpowiedzią zarządców dróg lokalnych i polskiego biznesu na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na drogach publicznych”.

Jak powiedział prezes spółki Paweł Wachnik, cytowany w informacji, Orlen Asfalt od lat rozwija ekologiczne technologie przy wdrażaniu nowoczesnych rodzajów asfaltów oraz wspiera projekty drogowe, które przyczyniają się do dbania o środowisko. Jego zdaniem budowa ścieżek rowerowych w tak dużej skali pomoże w popularyzacji niskoemisyjnych środków transportu.

Zwycięstwo olsztyńskiej szablistki w Pucharze Polski Juniorów
reklama

Dodał, że w obszarze technologicznym Orlen Asfalt chce wspierać Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie w realizacji planów, ale także dzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie ekologicznych rozwiązań stosowanych na drogach asfaltowych.

„Realizowany przez nas projekt jest odpowiedzią na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na drogach publicznych, a także na zmiany, jakie czekają kraje Unii Europejskiej, zmierzające w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju i koegzystencji ze środowiskiem naturalnym” – podkreślił dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Waldemar Królikowski.

reklama

Odnosząc się do projektu, zauważył, iż biorąc pod uwagę wzrost natężenia ruchu na drogach publicznych, wdrażanie polityki racjonalnej emisji CO2 i kształtowanie nowego, mniej uciążliwego dla środowiska i ludzi stylu życia, projekt, którego dotyczy porozumienie o współpracy z Orlen Asfalt, „stanowi realny krok w kierunku realizacji tych celów”.

Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby podjął współpracę z Partnerem Energa Grupa ORLEN

Orlen Asfalt to podmiot Grupy Orlen z siedzibą w Płocku, jeden z największych w Polsce i w Europie Środkowej dostawców lepiszcza asfaltowego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni. Spółka podkreśla, iż w ramach segmentu asfaltowego Grupy Orlen, dostarcza produkty z pięciu ośrodków produkcyjnych, znajdujących się w Polsce – Płock i Trzebinia, w Czechach – Pardubice i Litvinov oraz na Litwie – Możejki.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama