13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Podczas uroczystości komunijnych 39-latek ukradł gotówkę z plebanii

OlsztynPodczas uroczystości komunijnych 39-latek ukradł gotówkę z plebanii
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Barczewa (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali 39-latka, który włamał się na plebanię i ukradł gotówkę w kwocie 1,6 tys. zł – podała w środę policja. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę duchownych i dokonał kradzieży w czasie uroczystości komunijnych.

reklama

O kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie jednej z plebanii w powiecie olsztyńskim, powiadomiono policję w ubiegłą sobotę. Podczas uroczystości pierwszokomunijnej, sprawca wykorzystał nieuwagę duchownych i włamał się do jednego z pomieszczeń. Jego łupem padła gotówka w kwocie 1,6 tys. zł.

Policjanci z komisariatu w Barczewie przesłuchali w tej sprawie świadków i dotarli do nagrań z monitoringów. Ich praca operacyjna doprowadziła do ustalenia tożsamości i zatrzymania podejrzanego w jednym z mieszkań w Szczytnie.

reklama

„Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, ponieważ planował dalszą ucieczkę, która została mu udaremniona w ostatnim momencie. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał” – podała policja.

31-latek wpadł z narkotykami, bo kradł w markecie cienie do powiek

Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary czterech miesięcy więzienia za niestosowanie się do orzeczonych wcześniej wobec niego środków karnych za inne przestępstwo. Dlatego został umieszczony w zakładzie karnym. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama