8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Absurd w Kaliningradzie. Można zobaczyć to w sklepie mięsnym

WiadomościAbsurd w Kaliningradzie. Można zobaczyć to w sklepie mięsnym
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W coraz bardziej niecodziennych miejscach pojawia się wsparcie dla wojny w Ukrainie. W ostatnim czasie w sieci pojawiło się zdjęcie plakatu z literą „Z” i napisem „Swoich nie porzucamy. Przywrócimy wielkość Rosji”. Taki obrazek można zobaczyć w kaliningradzkim… sklepie mięsnym.

reklama

Rosyjska propaganda działa bardzo prężnie. Podczas gdy cały zachodni świat stanowczo potępia wojnę, wielu Rosjan popiera napaść na ten niezagrażający nikomu, niezależny kraj.

Prowojenne hasła w sklepie mięsnym

reklama

W całej Rosji pojawia się symbol napaści – litera „Z”, którą oznaczany jest rosyjski sprzęt najeżdżający Ukrainę. Widnieje wszędzie: na samochodach, pociągach, autobusach, blokach mieszkalnych.

Teraz można go zobaczyć także na plakatach ze słowami „Swoich nie porzucamy. Przywrócimy wielkość Rosji”. Jeden z nich zawisł w sklepie mięsnym w obwodzie kaliningradzkim, bezpośrednio sąsiadującym z Polską.

Putin przyleciał bardzo blisko granicy z woj. warmińsko-mazurskim. Powiedział coś zaskakującego
reklama

„Swoich nie porzucamy”? Owszem, porzucacie, i wie o tym cały świat

Użytkownicy Twittera, na którym pojawiło się osobliwe zdjęcie, od razu zwrócili uwagę na absurdalność hasła „swoich nie porzucamy”. W internecie krąży mnóstwo fotografii i nagrań pokazujących, że jest wręcz przeciwnie. Rosjanie masowo pozostawiają ciała swoich żołnierzy na polach walki, nie zapewniając im ani powrotu do ojczyzny, ani godnego pochówku.

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama