12 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szybka karma dla rowerzysty. Jest nagranie

OlsztynSzybka karma dla rowerzysty. Jest nagranie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili działania NURD – „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Pod lupę tym razem wzięto uczestników ruchu drogowego, którzy niezgodnie z prawem zachowywali się w rejonie przejść dla pieszych. Najbardziej nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego okazał się jadący zygzakiem 56-letni rowerzysta, który będąc kompletnie pijanym, wpadł prosto w ręce policjantów. To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu policyjna akcja.

reklama

Troska o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest głównym celem policyjnych działań. Takimi działaniami jest m.in. akcja pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, a więc ci użytkownicy dróg, których nie chroni nadwozie pojazdu czy inne systemy bezpieczeństwa. Przy kontakcie z maszyną to właśnie grupa „niechronionych uczestników ruchu drogowego” narażona jest na większe ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia.

17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła

*nagranie wideo

reklama

W czwartek (19.05.2022 r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie podczas działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” ujawnili ponad 60 wykroczeń popełnionych przez pieszych, rowerzystów, osoby poruszające się na hulajnodze czy kierowców jadących z nadmierną prędkością w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Niechlubnym dowodem na lekceważenie obowiązujących przepisów ruchu drogowego bezapelacyjnie został 56-letni rowerzysta. Mężczyzna tzw. „zygzakiem” jechał rowerem po chodniku wzdłuż ul. Hanowskiego w Olsztynie. Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę, miała również problemy z ustawieniem stóp na pedałach jednośladu. Zachowaniem rowerzysty zainteresowali się policjanci realizujący działania NURD – naprzeciwko kierującemu jednośladem wyszedł policjant, który udaremnił chwiejącemu się na nogach mężczyźnie dalszą jazdę. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń i potwierdziło, że 56-latek był kompletnie pijany. W organizmie mężczyzny krążyło ponad 2,5 promila alkoholu. Wkrótce 56-latek ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Policja przypomina, że osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

Dwoje kierowców traci prawa jazdy po nielegalnych wyścigach
reklama

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2021 roku w okresie od 1 stycznia do 19 maja na terenie działania podległym KMP w Olsztynie doszło do 19 zdarzeń z udziałem rowerzystów w tym 6 wypadków drogowych i 13 kolizji – rannych w zdarzeniach zostało 6 osób. W analogicznym okresie 2022 roku ogólna liczba zdarzeń z udziałem jednośladów spadła. Policjanci pracowali na miejscu 14 zdarzeń drogowych – 3 wypadków i 11 kolizji.

źródło: KMP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
joiu
24 maja 2022 11:15

Cenzorzy z tko nie publikują komentarzy.

joiu
23 maja 2022 09:31

Co za szczęście, że nasi dzielni i nieustraszeni milicjanci wyeliminowali tego bandytę z ruchu drogowego! Od razu czuję się bezpieczniej! Ku*wy!

Popularne
Ogłoszenia

Dwoje kierowców traci prawa jazdy po nielegalnych wyścigach

Zjadł cukierki z alkoholem, „wydmuchał” prawie dwa promile