2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W przyszłym tygodniu montaż kopuły hali widowiskowej

OlsztynW przyszłym tygodniu montaż kopuły hali widowiskowej

W przyszłym tygodniu planowany jest montaż kopuły hali widowiskowej w Olsztynie. Prace związane z modernizacją hali widowiskowo-sportowej w stolicy Warmii i Mazur są coraz bardziej zaawansowane – poinformował urząd miasta w Olsztynie.

reklama

Magistrat przypomniał, że kopuła na stałe wpisała się w krajobraz Olsztyna i stała się charakterystycznym elementem dawnej hali Urania. Wykonawca prac związanych z modernizacją hali widowiskowo-sportowej przygotowuje się do budowy nowej kopuły.

Coraz bardziej zaawansowane są prace związane z przebudową Uranii. Osoby mieszkające w pobliżu lub przejeżdżające przy placu budowy obserwują postępy na bieżąco – wskazują urzędnicy.

reklama

„Wykonawca zauważalnie pnie się do góry. Wśród realizowanych prac są m.in. te związane z wykonywaniem żelbetowych konstrukcji obiektów, zewnętrznych sieci, czy gruntowego wymiennika ciepła” – podkreślił dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński.

Remont Uranii postępuje. Trwają prace przy montażu paneli na dachu

Jednym z kluczowych elementów przebudowy hali jest powstanie kopuły. Sam demontaż starej konstrukcji był nie lada wyzwaniem. Obecnie wykonawca już przygotowuje się do odtworzenia charakterystycznego dachu Uranii. Na placu budowy rośnie specjalne rusztowanie.

reklama

Będzie wysokie na niespełna 30 metrów. Powstanie tylko na środku głównej części hali i będzie służyć połączeniu elementów konstrukcyjnych kopuły. Wykonawca planuje rozpoczęcie montażu kopuły w połowie następnego tygodnia.

W głównej bryle przebudowanej Uranii zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. W Uranii będę też inne sale: treningowo-rozgrzewkowa z widownią na 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking.

Upadły negocjacje w sprawie wyboru operatora hali Urania w Olsztynie

Kontrakt ma wartość prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln to dofinansowanie unijne.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
janek
21 maja 2022 23:52

A kiedy będzie miejska hala tenisowa?

Popularne
Ogłoszenia

Upadły negocjacje w sprawie wyboru operatora hali Urania w Olsztynie

Remont Uranii postępuje. Trwają prace przy montażu paneli na dachu