5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

33-letnia kierująca autobusem miejskim potrąciła 59-letnią rowerzystkę

Ostróda33-letnia kierująca autobusem miejskim potrąciła 59-letnią rowerzystkę

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na jednej z ulic Ostródy. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, kierująca autobusem miejskim nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce. Kobieta z urazem barku została przetransportowana do szpitala.

reklama

Do zdarzenia doszło w środę (18.05.2022) około godz. 13:00 w Ostródzie. Na ul. 11 Listopada 33-letnia kierująca autobusem miejskim podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie zachowała należytej ostrożności, w wyniku czego potrąciła 59-letnią rowerzystkę, która była w trakcie zmiany pasu ruchu. W wyniku upadku, pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci złamania lewego barku. Obie kierujące były trzeźwe. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

*nagranie wideo

reklama

Pamiętajmy, że niechronionych uczestników ruchu drogowego do których zaliczamy pieszych czy rowerzystów, tak jak wskazuje nazwa, nie chronią pasy bezpieczeństwa, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Chroni go jedynie własne ciało i zdrowy rozsądek. W konfrontacji z samochodem na drodze ma on minimalne szanse, by wyjść z niej bez szwanku. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni pozostałych kierujących.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
19 maja 2022 21:45

Widać, że kierująca autobusem chciała wyprzedzić rowerzystkę, lub zmienić pas w miejscu wyłączonym z ruchu. Z drugiej strony rowerzystka zmienia pas bez obejrzenia się za siebie, więc jak dla mnie jest sama sobie winna.

Ggggg
21 maja 2022 11:27

“Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni pozostałych kierujących.”
Co za bzdura!
Uczmy ludzi, że nasze bezpieczeństwo to nasza sprawa i zależy od nas. Jeżeli sami nie zadbamy o nasze zdrowie czy życie, inny nie zadba. A czasem jest tylko jedna próba.

Polecane
Ogłoszenia