reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Służba więzienna przekazała sprzęt audiowizualny Ukrainie

OlsztynSłużba więzienna przekazała sprzęt audiowizualny Ukrainie

Sprzęt audiowizualny: kamery i rejestratory przekazała Służba Więzienna okręgu olsztyńskiego w darze dla Ukrainy. To sprzęt przekazany przez areszty śledcze i zakłady karne – poinformowała w środę mjr Magdalena Socha z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej.

reklama

Jak przekazała rzecznik Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie, Urząd Gminy Olszanica w związku z trudną sytuacją na przejściu granicznym oraz terytorium Ukrainy, zwrócił się do Służby Więziennej okręgu olsztyńskiego z prośbą o nieodpłatne przekazanie sprzętu audiowizualnego, który jest na stanie jednostek penitencjarnych okręgu olsztyńskiego.

„Sprzęt używany w naszych jednostkach ma swój określony czas eksploatacji, jednak technicznie nadal jest sprawny i z powodzeniem może służyć kolejnym osobom” – wyjaśnił mjr Socha.

reklama

Dodała, że w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga jednostki penitencjarne z okręgu olsztyńskiego: Areszt Śledczy w Elblągu, Areszt Śledczy w Suwałkach, Zakład Karny w Kamińsku i Zakład Karny w Czerwonym Borze przekazały w porozumieniu z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Olsztynie 70 kamer analogowych, 5 kamer IP, 5 rejestratorów analogowych i 2 rejestratory IP.

Rzeczniczka dodała, że od początku inwazji rosyjskiej w Ukrainie funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej włączyli się w pomoc uchodźcom, m.in. zbierając żywność, pieniądze, leki, rzeczy codziennego użytku czy odzież. Wśród funkcjonariuszy są tacy, którzy przyjęli do swych domów uchodźców.

reklama

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×