reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uchodźcy z Ukrainy będą mogli korzystać z darmowych przejazdów z olsztyńską kartą

OlsztynUchodźcy z Ukrainy będą mogli korzystać z darmowych przejazdów z olsztyńską kartą

Od początku czerwca w Olsztynie zmienią się zasady korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej przez wojennych uchodźców z Ukrainy. Aby nadal korzystać z uprawnień, zainteresowani powinni złożyć wniosek o Olsztyńską Kartę Miejską- podał w poniedziałek urząd miasta.

reklama

Jak przekazał w komunikacie magistrat, Olsztyn, podobnie jak wiele innych polskich samorządów, wprowadził po rosyjskiej agresji na Ukrainę możliwość bezpłatnego korzystania z transportu zbiorowego przez uchodźców. Dotyczy to osób, które przekroczyły granicę z Polską po 24 lutego 2022 roku.

Teraz zmienią się zasady korzystania z darmowych przejazdów.

reklama

„Warunkiem otrzymania biletu jest złożenie do 25 maja wypełnionego w języku polskim wniosku o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej w Punkcie Obsługi Klienta Centrum przy al. Piłsudskiego. Przy składaniu wniosku należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dokument o przekroczeniu granicy po dniu 24 lutego 2022 roku”- przekazał Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Po weryfikacji złożonych dokumentów, osoby wnioskujące zostaną poinformowane przez ZDZiT o sposobie odbioru Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Będzie się to odbywać w Punkcie Obsługi Klienta Centrum.

reklama

W przypadku braku Olsztyńskiej Karty Miejskiej, od 1 czerwca uchodźców z Ukrainy nie będą obowiązywać bezpłatne przejazdy olsztyńską komunikacją miejską. Natomiast z przejazdów ulgowych lub bezpłatnych obywatele Ukrainy mogą korzystać na takiej samej zasadzie, jak inni obcokrajowcy lub obywatele Polski.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×