fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Wali się budynek okrzyknięty komendą XXI wieku

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Budynek ostródzkiej komendy policyjnej 20 lat temu był wyjątkowy. Został nawet okrzyknięty komendą XXI wieku. Teraz część budynku grozi zawaleniem.

Budynek ostródzkiej komendy policyjnej został oddany do użytku w 2001 roku. Wtedy okrzyknięto go komendą XXI wieku. Po 20 latach okazało się, że część komendy grozi zawaleniem.

Komenda jako jedna z nielicznych wyposażona była w sauny, siłownię i prysznice, z których policjanci mogli korzystać w czasie służby. Miała również mieć strzelnicę z dwiema 25-metrowymi liniami ognia.

reklama

– Ze strzelnicą od początku nie wyszło. Nie było wentylacji ani odpowiedniej grubości ścian i zrobiono tam szatnię. Policjanci z domu przynosili szafki na ubrania. – wspomina w Fakcie były policjant. – Teraz w pomieszczeniach pojawiły się pęknięcia i osiadają podłogi. Zamurowano część drzwi, żeby wzmocnić konstrukcję. Nie da się tam pracować. Dyżurni siedzą tam, gdzie dzielnicowi, a dzielnicowi w przychodni lekarskiej i w budynkach pogotowia ratunkowego. Budynek nie ma 200 lat tylko 20, a zamykają jedną czwartą. Areszt też jest nieczynny i zatrzymanych delikwentów wożą do Iławy – dodaje.

Skontaktowaliśmy się z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie, aby dowiedzieć się jaki właściwie jest stan budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

– Całość budynku będącego siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie została oddana do użytku w 2001 roku. Wykonawcą dobudowanej wówczas części budynku była firma EKO BUD. We wrześniu 2021 roku na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, z uwagi na stwierdzone uszkodzenia, wyłączona z użytkowania została klatka schodowa będąca częścią budynku użytkowanego przez KPP w Ostródzie. Ta decyzja wymusiła zmianę w planie przeciwpożarowym budynku i reorganizację pracy w niektórych pomieszczeniach. Poza wyłączoną częścią budynek jest bez przeszkód użytkowany. Wszystkie osoby – zarówno policjanci jak i pracownicy cywilni – pracują bez zmian. Od czasu kiedy budynek jest użytkowany przez KPP w Ostródzie, był tam wykonany jeden duży remont pomieszczeń, który obejmował posadzki i ścianki działowe w jednej z części budynku. Wszelkie inne niezbędne drobne prace remontowe były i są wykonywane na bieżąco. Zmiana lokalizacji siedziby KPP w Ostródzie jest rozważana, jednak na tym etapie jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach – odpowiedział nam rzecznik prasowy KWP w Olsztynie asp. Tomasz Markowski.

Czytaj też:  WHO krytykuje państwa za "nieracjonalną reakcję" na wariant wirusa Omikron
Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama